100 lat Niepodległości z Miejskim Ośrodkiem Kultury

  „10 Strzałów Ku Chwale Ojczyzny” 10 listopada 2018 (sobota)  godz: 9.00

miejsce: Strzelnica Sportowa Polickiego Towarzystwa Strzeleckiego i Miłośników  Broni Dawnej „Grajcar” w Dobieszczynie

10 listopada 2018 roku od godziny 9 rano na Strzelnicy Sportowej Polickiego Towarzystwa Strzeleckiego i Miłośników Broni Dawnej „Grajcar” w Dobieszczynie można będzie spełnić patriotyczny obowiązek i oddać „10 Strzałów Ku Chwale Ojczyzny”. Ta forma strzelectwa dla społeczności, wywodzi się z okresu międzywojennego Polskich Związków Strzeleckich i wraca dziś z coraz większym zainteresowaniem na wielu strzelnicach w Polsce. Pragniemy umożliwić tą formę sportowego przejawu patriotycznego dla mieszkańców Powiatu Polickiego.  Organizator zapewnia w tym celu broń i amunicję oraz odpowiednią obsługę instruktorską. Dla dorosłych będą przygotowane karabiny AK47 lub AR15, zaś dla młodocianych karabiny Bocznego Zapłonu potocznie nazywane kiedyś „KBKS”. Aby wziąć udział trzeba będzie zarejestrować się w aktywnym formularzu internetowym Stowarzyszenia i MOK, który  będzie dostępny na początku listopada. W związku z możliwościami obiektowymi i czasowymi ilość zgłoszeń będzie ograniczona, obowiązywać będzie kolejność zgłoszeń.

  „Ułani, Ułani” – Rodzinny Śpiewnik Patriotyczny  

data: 10 listopada 2018 (sobota)

godz: 17.00

miejsce: sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury

Bezpłatne wejściówki: od 2 listopada do odebrania w recepcji MOK

Rodzinny Śpiewnik Patriotyczny skierowany jest do dzieci, ich rodziców i dziadków angażując ich do aktywnego uczestnictwa w obchodach Święta Niepodległości. Jest to wydarzenie międzypokoleniowe, które pozwala na wspólne przeżywanie i kultywowanie tradycji śpiewania pieśni patriotycznych. Koncert składać się będzie z dwóch części. W pierwszej w części wystąpią laureaci wyróżnieni podczas Powiatowego Przeglądu Pieśni i Piosenki Patriotycznej, który odbył się w maju br.

W drugiej części prowadzący będą zachęcać do wspólnego śpiewu utworów patriotycznych przy wsparciu wokalistów z grupy wokalnej PP66 oraz uczniów z

Niepublicznej Szkoły Podstawowej ÉLAN VITAL. Będzie to wydarzenie dla całych rodzin. Każdy otrzyma śpiewnik oraz biało czerwoną chorągiewkę.

 Msza św. W intencji Ojczyzny

oraz pokaz Klubu Kawaleryjskiego im. 12 Pułku Ułanów Podolskich

 data: 11 listopada 2018 (niedziela)

godz: 12.00

miejsce: kościół p.w. św. Kazimierza Królewicza w Policach, teren przy kościele

 Po Mszy Świętej w intencji Ojczyzny na terenie przy kościele odbędzie się pokaz             kadryla i ćwiczeń kawaleryjskich amazonek i ułanów Klubu Kawaleryjskiego im. 12             Pułku Ułanów Podolskich. Będzie można obejrzeć musztrę, a także pokaz władania             lancą i             szablą.

 „Ułani, Ułani” – Śpiewnik Patriotyczny

data: 11 listopada 2018 (niedziela)

godz: 16.00 i 19.00

miejsce: sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury

Bezpłatne wejściówki: od 2 listopada do odebrania w recepcji MOK

Koncert pod nazwą „Ułani, Ułani” – Śpiewnik Patriotyczny odbędzie się 11 listopada. Każdy z przybyłych gości otrzyma kotylion oraz wydany specjalnie na tą okazję śpiewnik zatytułowany „Ułani, ułani”. W pierwszej części spotkania wystąpią artyści, którzy zaprezentują współczesne lub mało znane i rzadko wykonywane pieśni patriotyczne. W drugiej części wszyscy zgromadzeni będą zaproszeni do wspólnego wykonania kilkunastu pieśni patriotycznych. Wsparciem artystycznym będzie: solistka operowa Ewa Filipowicz – Kosińska wraz z wokalistami chóru Cantore Iuvenum pod dyrygenturą Julii Figiel. Akompaniować będzie wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie Krzysztof Figiel.

  „II Rzeczpospolita w fotografii”

data: 10-25 listopada 2018

miejsce: Miejski Ośrodek Kultury
Niezwykłą opowieść o II Rzeczpospolitej uchwyconą w ponad czterdziestu             unikalnych fotografiach pochodzących ze zbiorów Narodowego Archiwum             Cyfrowego będzie można obejrzeć w galerii „Obok” Miejskiego Ośrodka Kultury w             Policach. Wystawa pt. „II Rzeczpospolita w fotografii” odkrywa fascynujący świat             rzeczywistości Polski przedwojennej. Stanowi ona swoisty fotoreportaż z             przeszłości, który w unikatowy sposób oddaje piękno okresu dwudziestolecia             międzywojennego.

 Warsztaty fotograficzne

 data: 17 listopada 2018 (sobota)

godz: 10.00-13.00

miejsce: Miejski Ośrodek Kultury

Zajęcia odbędą się w oparciu o wystawę pt. „II Rzeczpospolita w fotografii” która eksponowana będzie przy okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Warsztaty polegać będą na wykonywaniu odbitek pozytywowych z negatywów archiwalnych za pomocą techniki cyjanotypii. Ten unikatowy proces fotograficzny          pozwoli uzyskać unikatowe odbitki w niezwykle przyjemny i spektakularny sposób

Udział bezpłatny. Uczestnicy: od lat 7, dorośli mile widziani

Zespół Śląsk dla Niepodległej

data: 20 listopada 2018

godz: 17.00

miejsce: hala sportowa Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach

bilety: 10 zł (dostępne od 2 listopada w sprzedaży internetowej i recepcji MOK)

Kolekcja najbardziej znanych i najpiękniejszych pieśni patriotycznych, które w narodowej tradycji towarzyszą uroczystościom państwowym, wojskowym oraz rocznicom najważniejszych wydarzeń́ historycznych. Dopełnieniem programu są̨ tańce narodowe: polonez, mazur, kujawiak, oberek i krakowiak oraz najbardziej charakterystyczny dla Zespołu, śląski taniec ludowy – trojak.

W 100-lecie polskiej Niepodległości program jest hołdem Zespołu „Śląsk” dla Ojczyzny i tych, którzy na ołtarzu wolności złożyli swoje życie. Popularne pieśni znane z wielu koncertów okolicznościowych, w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry.

Narodowo-patriotyczny charakter programu doskonale uzupełnią tańce w wykonaniu baletu Zespołu „Śląsk”.

100 lat do przyszłości – kapsuła czasu

data: 25 listopada 2018

godz: 12.00

miejsce: kościół pw. Św. św. Apostołów Piotra i Pawła w Policach – Jasienicy

Dla uczczenia 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości z inicjatywy Miejskiego Ośrodka Kultury i Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Jasienicy zorganizowana zostanie Kapsuła Czasu. Będzie to dębowa skrzynia ozdobna w której zostaną umieszczone różnorodne przedmioty m.in. wydawnictwa o Policach, książki, medale okolicznościowe, znaczki pocztowe, nośniki pamięci i monety. Przedmioty te ponownie ujrzą światło dzienne za 100 lat, kiedy to Kapsuła Czasu zostanie otwarta. Będzie to niezwykła pamiątka ciesząca oko historyków. Kapsuła zostanie zamontowana w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Jasienicy .