15 lat istnienia Zespołu Tańca Nowoczesnego „Impuls”.

impuls       Wiele godzin spędzonych na warsztatach, setki prób i dziesiątki choreografii, liczne wyróżnienia i nagrody na festiwalach i przeglądach tanecznych, mnóstwo wspomnień i emocji to 15 lat istnienia Zespołu Tańca Nowoczesnego „Impuls”. 

Wyjątkowe taneczne widowisko inaugurujące ten jubileusz odbyło się w minioną sobotę – 23 maja w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach. Na scenie zaprezentowało się ponad 60 tancerzy z różnych grup i formacji. Towarzyszyła im gra świateł, muzyka, wizualizacje i pirotechnika sceniczna, które dopełniały całości występów tworząc niezwykłe show. Zespół zaprezentował różnorodne style taneczne: modern jazz, disco show, hip hop, funky w rozmaitych choreografiach.  Na ten wyjątkowy wieczór swój występ przygotowali także rodzice zaskakując wszystkich swoją niezwykłą energią i zaangażowaniem. Na scenie w jednym z układów pojawiła się również istruktorka zespołu Iwona Kusa. Gościnnie wystąpili wokaliści zespołu OUT LOUD z polickiego MOK-u. W trakcie pokazów wyświetlone zostały także przygotowane specjalnie na tą okazję filmy dokumentujące działalność zespołu podczas występów, treningów, licznych wyjazdów itp. Jubileuszowe widowisko dostarczyło wszystkim niezwykłych wzruszeń i pozytywnych emocji. W części oficjalnej wieczoru znalazły się podziękowania i gratulacje dla zespołu i instruktorów. Licznie przybyła publiczność dała wyraz uznania i sympatii dla prężnie działającego zespołu, który niejednokrotnie miała okazję podziwiać podczas różnorodnych występów i prezentacji. Nie obyło się bez okolicznościowego tortu, konfetti i balonów.

impuls2 impuls3

Zespół Tańca Nowoczesnego „Impuls” w roku 2000 założyła Iwona Kusa, do dziś jest ona  autorką choreografii i opiekunem artystycznym grupy. Grupę wspiera młody instruktor, autor choreografii i tancerz Mateusz Bajera.

Justyna Celary

MOK Police