CZTEROSETOWE DERBOWE SPOTKANIE

Police 29.09.2013

072

 Cztery sety trwało sobotnie spotkanie SMSu Police przeciw PSPS Police. Pierwsze ligowe punkty zdobyły starsze i bardziej doświadczone zawodniczki trenera Zdzisława Gogola.

Pierwszy set SMS zagrał koncertowo. Rywalki mając problemy z przebiciem się przez blok SMSek, nie potrafiły wyjść w tej partii na prowadzenie. SMS Police dobrze radził sobie także na zagrywce i w ataku. Efekt – wygrana 25:19 i prowadzenie 1:0.

 

Druga partia była wyrównana. Zawodniczki PSPSu zaczęły grać lepiej i skuteczniej. Zawodniczki trenera Jerzego Taczały długo nie odpuszczały rywala na krok. Ostatecznie drugą partię wygrał PSPS 25:21 i po dwóch setach zrobiło się 1:1.

 

W trzeciej i czwartej partii wygrało doświadczenie. SMSowi Police, który każdego roku buduje nowy skład zabrakło siatkarskiego zgrania. Dużo błędów własnych gospodyń pozwoliło PSPSowi wygrać te dwie partie, odpowiednio do 16 i 9 i całe spotkanie 3:1.

 

SMS Police – PSPS Police 1:3 (25:19, 21:25, 16:25, 9:25)

 

SMS Police: Bartkiewicz, Jakóbiak, Karsztun, Oktaba, Tymosiewicz, Wojtanek, Elko (l) oraz Abramajtys, Antosiak, Chmielnicka, Paluszkiewicz, Wachel

 

PSPS Police: Matusz, Karpicz, Warzecha, Oleksy, Sowa, Kazaniecka, Robel (l) oraz Sadowska, Boguszewska, Jarosławska, Suwała, Babczyńska (l)

 

Spotkanie sparingowe przeciw VC Olympia Berlin SMS Police rozegra w środę 2 października w hali Zespołu Szkół w Policach. Początek o godzinie 16:00.

 

Kolejny ligowy mecz zawodniczki SMSu Police rozegrają 12 października. Przeciwnikiem policzanek będzie zespół Jokera Świecie. SMS Police będzie gospodarzem tego spotkania.

 

*******

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Police powstała w 2007 roku. Od samego początku istnienia działa przy Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Uczennice szkoły rywalizują na parkietach II i III ligi oraz w Szczecińskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej. Celem szkoły jest profesjonalne szkolenie zawodniczek grających w piłkę siatkową.

 

Zapraszamy na naszą stronę: www.smspolice.pl