Agnieszka Bednarek-Kasza: Holandię możemy naruszyć. Anna Werblińska kontuzjowana

Reprezentacja Polski siatkarek pokonała Białoruś 3:2 i awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy.

Biało-Czerwone z łatwością wygrały pierwsze dwie partie i były o krok od szybkiego awansu do kolejnej rundy. Rywalki jednak zaczęły prezentować się lepiej i doprowadziły do tie breaka. W piątym secie podopieczne Jacka Nawrockiego postawiły na swoim.

Czołowa polska siatkarka Anna Werblińska nie dokończyła meczu z Białorusią. Zeszła z bolącym kolanem. – Pojechała do szpitala. Czekamy na wyniki badań – mówi trener Polek Jacek Nawrocki. Biało-czerwone wygrały po tie-breaku i w czwartkowym ćwierćfinale zmierzą się z Holandią. Relacja na żywo od godz. 17 w Sport.pl i Sport.pl LIVE na telefony.

– Ania zgłosiła nam uraz nogi przed tie-breakiem, po zakończeniu czwartego seta. Mówiła, że ją boli. Próbowaliśmy coś z tym zrobić doraźnie. Ona bardzo chciała zagrać w piątym secie, więc dobrałem tak ustawienie, by nie musiała za bardzo być pod siatką – mówił trener Jacek Nawrocki. – Niestety, po dwóch-trzech piłkach okazało się, że nie ma to sensu i Ania zeszła. Pojechała nabadania do szpitala.

Pytany o to, czy Anna Werblińska może nie zagrać w czwartek z Holandią, odrzekł: – Każdą myśl dopuszczam.

– Źle weszłyśmy w trzecią partię i od tego zaczęły się nasze problemy. Dlaczego? Trudno powiedzieć. Złożyło się na to kilka czynników. My trochę obniżyłyśmy loty, a przeciwniczki to wykorzystały i zaczęły grać skuteczniej – mówi Agnieszka Bednarek-Kasza, środkowa.

W czwartek o godzinie 20 Polki zagrają mecz ćwierćfinałowy z Holandią. Gospodynie turnieju są na razie niepokonane i fazę grupową zakończyły na pierwszym miejscu w tabeli.

– Możemy naruszyć Holandię, ale musimy zagrać naszą najlepszą siatkówkę. Jeśli nie będziemy popełniać błędów, choćby takich jak w meczu z Białorusią, nie będziemy notować przestojów, to mamy szansę. Holandia jest naprawdę silna i można z nią rywalizować.