Agnieszka Bednarek-Kasza nie zmienia otoczenia

  Agnieszka Bednarek-Kasza, środkowa Chemika Police i reprezentacji Polski, przedłużyła kontrakt z klubem na kolejny sezon. W minionych rozgrywkach była podstawową środkową w składzie Giuseppe Cuccariniego i jedną z wyróżniających się zawodniczek w Orlen Lidze na swojej pozycji.

– Miałam oferty z innych klubów, ale nie będę zdradzała z jakich. Zdecydowałam jednak, że zostaję na kolejny sezon w Chemiku. Czuję się w tym klubie dobrze i nie widziałam sensu zmiany otoczenia – mówi Bednarek-Kasza.

Środkowa Chemika kilka tygodni temu zdobyła srebrny medal Igrzysk Europejskich w Baku, które rozpoczęły się w zasadzie od razu po zakończeniu Orlen Ligi.

– Trener Jacek Nawrocki rozplanował przygotowania tak, żebyśmy dostały trochę wolnego. Miałam czas na wypoczynek, jednak nie interesowały mnie dalekie podróże. Chciałam po prostu pobyć w domu, spędzić czas z rodziną – dodaje.

Za niewiele ponad miesiąc, 26 września, rozpoczną się mistrzostwa Europy w Holandii i Belgii. Z powodu gry w reprezentacji Polski kilka siatkarek dołączy do przedsezonowych przygotowań Chemika już w trakcie ich trwania, a nie od samego początku.

– To nie jest problem. Taka sytuacja jest mi znana, jak i wielu innym zawodniczkom. Kilka razy w karierze przygotowywałam się w podobnym rytmie i nie miałam z tym większych kłopotów, więc i tym razem powinno być dobrze – kończy.