Biegowy rekord frekwencji w Policach

IMG_0588    6 grudnia jest dniem Świętego Mikołaja. To zapowiedź nadchodzących i najpiękniejszych ze świąt czyli Bożego Narodzenia. Od 3 lat w sposób szczególny dzień ten świętują u nas biegacze. Właśnie dla szerokiej rzeszy amatorów biegania stowarzyszenie BiegamBoLubię Team Police (BBL) od 3 lat organizuje Bieg Mikołajkowy. „Jest to bieg z duszą”, jak określa szef organizacyjny i prezes BBL Zbyszek Pokrzywiński. To na pewno największa biegowa wigilia w województwie, a może i w Polsce. 6 grudnia na starcie 5 biegów i marszu  z kijkami stanęło około 1200 uczestników.. W tym roku gospodarzem imprezy była gościnna Szkoła IMG_0542Podstawowa Nr 8. W jej sali gimnastycznej już od piątku trwały ostatnie przygotowania do tej rekordowej imprezy biegowej w Policach. Od godziny 8 rano trwały ostatnie zapisy i odbiór startowych pakietów. O 10.00 na polanie za szkołą III Bieg Mikołajkowy rozpoczęli najmłodsi. Przedszkolaki biegały na 150m, a uczniowie klas I-III szkół podstawowych na 250m. Na podium stawali:

Przedszkolaki         1. Tamulonek Julia i Jańczak Dariusz

 1. Rumian Daria i Holc Marcel
 2. Wolak Daria i Opas Szymon

Kl. I-III SP              1. Jasiak Weronika i Krysztofik Marcel

 1. Stefaniak Izabela i Buchowski Andrzej
 2. Głuszyk Weronika i Dobieżyński Alan

IMG_0589Na mecie dzieciaki otrzymywały paczki i czekoladowe Mikołajki. Biegi dzieci sponsorowała polska firma odzieżowa COCCODRILLO z Kościana, a bonami na zakupy w sklepie firmowym na ul. Bankowej dekorowała dzieci kierownik regionalny Małgorzata Frankowska. Po najmłodszych niezwykle kolorowo zapełniła się polana. Na start wyszli biegacze na 10km. Wszyscy otrzymali w pakiecie startowym mikołajowe czerwono-białe czapki, a wielu z nich przybyło w kolorowych przebraniach. Gdy o godzinie 11.00 Burmistrz Władysław Diakun pistoletem dał sygnał do startu oczom kibiców ukazał wspaniały, niezwykle kolorowy i niekończący się korowód biegaczy. Pod górkę biegło po raz pierwszy w Policach aż ponad 900 biegaczy! To absolutny rekord w blisko 40-letniej historii biegania w naszym mieście! Zawodnicy biegali dwukrotnie po 5 kilometrów wśród pól i pięknych lasów Puszczy Wkrzańskiej. Może nie było zimno, ale bardzo dokuczał im porywisty wiatr. 10 minut po biegaczach na trasę wyszli maszerujący z kijkami. Wśród uczestników byli też po raz pierwszy w Policach Duńczycy stacjonujący w szczecińskim korpusie wojsk NATO. Najlepszymi wśród 917 biegaczy III Biegu Mikołajkowego zostali:

 1. Piwowarczyk Wojciech                                                           34.21
 2. Dacka Patryk                    Szczecin                                         36.00
 3. Maciejski Łukasz               Politolog Team Szczecin                37.09
 4. Juszczyk Krzysztof         Puszczyk Bukowy Szczecin                37.23
 5. Młynarski Grzegorz      Pyrzycki Klub Olimpijczyka Rzeplino 37.39
 6. Waszczuk Tomasz         Waszczuk Team Warzymice             37.45
 1. Pochranowicz Barbara Netto Grupa Biegowa 4 Myślibórz 42.27
 2. Szurgocińska Nikolina   Active Chojna                                  44.30
 3. Murawska Wioletta       Szczecin 45.12

Dekoracji było jeszcze wiele: kategorie wiekowe kobiet i mężczyzn, policzan, drużynowe, przebierańcy. Wśród policzan najlepsi byli:

 1. Bułatowicz Bartosz         38.59 91. Kropidłowska Magdalena 45.55
 2. Łużyński Tomasz             39.26               94. Bogucka Milena                 46.00
 3. Pawliński Piotr               41.41            112. Królak Aleksandra               47.07

W klasyfikacjach drużynowych triumfowali: Waszczuk Team (28 pkt.), Gryfińskie Mikołajki (78 p.), Puszczyk Bukowy (176 p.), a w rodzinnej RAZEM Szczecin (232 p.), Jarosławscy (243), Kozaki Gryfino (647 p.).

W klasyfikacji NORDIC WALKING wśród 112 uczestników najszybciej chodzili:

 1. Dołęgowski Mariusz BBL Team Police        1.02.45
 2. Kliczka Kamil Puszczyk Bukowy        1.06.49
 3. Nakonieczny Grzegorz           Ekspedycja Szczecin    1.07.09
 4. Stefanizki Marek                   Włóczykije Świnoujście 1.10.36
 5. Wierchanowski Bogdan       BKS Maniak Wolin       1.11.51
 6. Zięba Krzysztof            Szczecin                       1.12.27
 7. Ziółkowska Sylwia            Szczecin                       10.36
 8. Głuszyk Joanna        Szczecin                                    11.28
 9. Zgraja Katarzyna          Włóczykije                    12.26
 10. Chmielińska Krystyna         Rollerband Wałcz         1.16.12
 11. Romanowska Inez          BBL Team Police           1.16.44
 12. Więcek Maja          Police                           17.22

Klasyfikację drużynową wygrali „Zebrani w zaprzęgu” przed ALS Szczecin. Najciekawiej przebranymi spośród wielu były zawodniczki BBL Team Police Katarzyna Łużyńska i Agnieszka Mikulska.

Najlepszych na kolorowej scenie i podium w przysłowiowym sercu imprezy (wypełnionej tłumnie sali gimnastycznej SP 8) dekorowali Burmistrz Władysław Diakun, rekordzista Polski na 800m i brązowy medalista MŚ Paweł Czapiewski (startujący wcześniej w biegu) oraz prezes BBL Team Police i główny organizator Zbyszek Pokrzywiński. Asystował im oczywiście sędziwy Święty Mikołaj, który zasiadał w głębokim fotelu. Po dekoracjach odbyło się długo oczekiwane i najbardziej emocjonujące dla zawodników losowanie nagród. Sala gimnastyczna SP 8 okazała się przysłowiowym strzałem w „10-kę”. Był to wigilijny piknik rodzinny biegaczy. Były pierogi, czerwony barszcz, ciepłe napoje, które spożywano                 w oczekiwaniu na dekoracje i losowanie, pamiątkowe fotografie z Mikołajem i Burmistrzem Polic. Bieg był też okazją do dwóch akcji charytatywnych. Uczestnicy przynosili artykuły szkolne dla polickiego Domu Dziecka. Wszyscy zawodnicy po wrzuceniu symbolicznej złotówki otrzymywali do biegu plakietkę, bo biegli też dla chorego Bartka. Zbierano dla niego pieniądze tak potrzebne na leczenie. Ta wspaniała i wielka wigilijna impreza odbyła się dzięki hojności wielu sponsorów i pomocy w organizacji: Szkoła Podstawowa Nr 8, Radisson Blu (partner imprezy), Morski Port Police (sponsor główny), Decathlon Szczecin Ustowo (partner techniczny i sponsor nagród), Studio Graficzne Arsen Marchlewski, Regatta, Durable, Miasto i Gmina Police, Cocodrillo, Enea, Sic Lazaro, MontPal, RehBet, FizjoSupport, Fits, Muffinek, Nadleśnictwo Trzebież, PETRA Andreas Kardziejonek, Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza (klasy policyjna i wojskowa), Powiatowa Straż Pożarna i Policja, ofiarni działacze BBL Team Police. Kolejny i wspaniały w opinii uczestników z 3 województw, Danii i Niemiec Bieg Mikołajkowy polickiego BBL i Zbyszka Pkrzywińskiego za nami. W ich imieniu dziękuję za to wigilijne bieganie w naszym mieście i pięknej Puszczy Wkrzańskiej.

 1. Chmielewski