Chemicy ogrywają Gwardię Koszalin i awansują do 1/2 Pucharu Polski na Szczeblu ZZPN

Tekst i foto:  Ariel Szydłowski ( Na zdjęciu Marcin Krystek zdobywca 2 bramek w meczu z Gwardią Koszalin )

W zakończonym spotkaniu 1/4 Finału Pucharu Polsku na Szczeblu ZZPN, piłkarze Chemika Police wygrali z III ligową Gwardią Koszalin 5:1. 

Mimo, że drużyna Gwardii występuje o ligę wyżej niż nasz zespół, to od początku spotkania do samego końca zdecydowaną przewagę miała nasza drużyna. Chemicy szybko bo już w 8 minucie meczu obieli prowadzenie. Dobre podanie z głębi pola Janickiego do Nikity Vovchenko, zaowocowało zdobyciem bramki dla Chemika. Na drugie trafienie dla żółtozielonych czekaliśmy do 18 minuty meczu, wtedy bramkę na 2:0 zdobył Marcin Krystek. Minęło kolejne 10 minut i na 3:0 podwyższył Vovchenko. Dla którego było to już drugie trafienie w meczu.  Wynik na 4:0 do przerwy ustalił Macin Krystek, który wykorzystał jedenastkę podyktowaną za zagranie ręką w polu karnym jednego z obrońców Gwardii. Po przerwie Chemicy dalej dominowali i stwarzali sobie kolejne okazje do zdobycia bramki. Jednak tylko raz udało pokonać się bramkarza Gwardii. W 64 minucie faulowany w polu karnym został Bartłomiej Białek a karnego na bramkę zamienił kapitan Chemika Szymon Kapelusz. Goście w samej końcówce śmielej zaatakowali i w 86 minucie meczu zdobyli bramkę honorową, a jej autorem był Adrian Cybula. W 1/2 finału Chemicy zagrają z inną drużyną z Koszalina Bałtykiem. Spotkanie to zostanie rozegrane 22 maja o godzinie 18:00 w Policach.

Chemik: Szybka – Szewczykowski, Janicki(70′ Andrzejewski), Wiejkuć, Szewczykowski, Kowalczyk M.(70′ Moroza), Ława, Kapelusz, Midzio(65′ Kraśnicki), Krystek(65′ Białek B.), Vovchenko

Bramki:

 

1:0 – 8 min Nikita Vovchenko

2:0 – 18 min Marcin Krystek

3:0 – 28 min Nikita Vovchenko

4:0 – 42 min Marcin Krystek

5:0 – 64 min Szymon Kapelusz

5:1 – 86 min Adrian Cybula

 

Widzów: 300