Chemik Mistrzem Polski

Niespodzianki nie byfinal_plakat1.490x234d0x0ło. Po zwycięstwie 3:o we Wrocławiu z tamtejszym Impelem  w setach do 19, do 16 i  do 23. KPS Chemik Police zdobywa Mistrzostwo Polski. Mecz był jednostronny a przewaga Chemiczek od początku do końca bardzo wyraźna. Werblińska, Glinka, Bednarek-Kasza, Mróz rządziły na boisku. Blok, atak, asekuracja – wszystko wychodziło perfekcyjnie. Nerwy pojawiły się pod koniec trzeciego seta. Policzanki straciły kilka punktów, ale ostatecznie wygrały decydującą partię do 23. Kibice Chemika zagłuszali wrocławską publiczność. Na nic zdały się zachęty spikera mające mobilizować wrocławianki. Mecz odbywał się przecież na obcym terenie. Interwencje trenera Cuccariniego zawsze w odpowiednim momencie prowadziły zespół do zwycięstwa punkt po punkcie.  O godz. 19.44 na parkiet polał się szampan. Giuseppe Cuccarini triumfował wraz ze swoimi podopiecznymi. W oczach Małgorzaty Glinki pojawiły się łzy szczęścia, a Annie Werblińskiej kibice zafundowali kąpiel w szampanie.