Chmielewski odsunięty

DSC_0158Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji

żeby pan Mirosław Chmielewski- nauczyciel z wieloletnim stażem, znany i ceniony pedagog – miał zostać zwolniony z pracy. Takim pełnym DSC_0159oburzenia tonem kończył dzisiejszą sesję przewodniczący rady powiatu polickiego Zbigniew Kropidłowski (foto z lewej). A wtórowali mu inni radni, w szczególności przewodniczący klubu radnych PO Janusz Szwyd (foto z prawej), powtarzając za Kropidłowskim, że nie wyobraża sobie takiej sytuacji.

Z sali było słychać okrzyki „skandal”, a nie padały one z ust li tylko opozycji. Można było odnieść wrażenie, że koledzy partyjni Anny Rybakiewicz, po niezwykle emocjonalnym wystąpieniu byłej dyrektor Zespołu Szkół Beaty Golisowicz i obnażeniu przez nią prawdy dotyczącej kulisów odsunięcia polonisty Mirosława Chmielewskiego od pracy w Löcknitz i planów odebrania mu wychowawstwa, doznali olśnienia. Oto dotarło do radnych z ekipy rządzącej- jednego z drugim, że sprawy posunęły się za daleko. Przekroczona została już dawno granica elementarnej przyzwoitości i dobrego smaku. Krążące po Policach od kilkunastu dni pogłoski i informacje, jakoby świetnemu poloniście z „Białej”, Mirosławowi Chmielewskiemu nowa dyrektorka Agata Markowicz-Narękiewicz wymówiła pracę w Löcknitz, odbierając jednocześnie wychowawstwo z nowym rokiem szkolnym- znalazły potwierdzenie.

Wspaniały pedagog, nauczyciel nietuzinkowy, który od pierwszych dni swojej pracy w polickim zespole, a było to ponad 20 lat temu, do dnia dzisiejszego wychowywał kolejne roczniki z wielkim zaangażowaniem, oddaniem i sercem. Przez te ponad 2 dekady, wielu policzan „wyszło spod ręki” Chmielewskiego. Jego jedyną wadą, i ta podobno przesądziła o jego losie,  jest to że od 21 lat jest partnerem życiowym byłej dyrektor Beaty Golisowicz. Czyżby zemsta? Aż nie chce się wierzyć, żeby nowa dyrektor kierowała się tak niskimi pobudkami, jednak opinie rodziców i wypowiedź Golisowicz na sesji na to by wskazywały. Niestety, pani dyrektor na sesji była nieobecna, a wiele było pytań do niej. Aż cisnęło się na usta: skandal!

Małgorzata Marek-Ułasiewicz

One thought on “Chmielewski odsunięty

  • 21 grudnia 2013 o 17:07
    Permalink

    My uczniowie Loe również sobie tego nie wyobrażamy !! Zobaczcie, co robicie z przyszłością tego kraju, wciągając nas w gierki polityczne !

Możliwość komentowania została wyłączona.