Dwa sparingi – dwie porażki

Tekst i foto: Ariel Szydłowski

W dwóch rozegranych dziś meczach kontrolnych przygotowujący się do nowego sezonu Chemicy doznali porażek. 

W pierwszym test meczu Chemicy zmierzyli się z drugoligowymi Błękitnymi Stargard, dla których mecz z Chemikiem był zwieńczeniem okresu przygotowawczego. Zespół Błękitnych wyglądał zdecydowanie lepiej od naszej drużyny, która jest na zdecydowanie innym etapie przygotowań. Na domiar złego w meczu z II ligowcem z powodu kontuzji nie mogli zagrać: Szymon Kapelusz, Andrzej Protasenko oraz Paweł Szewczykowski. Ostatecznie Błękitni pokonali naszą drużynę 4:0. Natomiast w drugiej grze kontrolnej policzanie minimalnie przegrali z niemieckim zespołem FSV Einheit Ueckermünde 1:2. Jedyną bramkę w tym meczu dla Chemika zdobył Daniel Kowalczyk, który wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul na Dominiku Lis. Kolejny mecz kontrolny Chemik zagra już w środę o 19:00 na boisku nr 2 przy ul. Siedleckiej zmierzy się z beniaminkiem IV ligi Iskierką Szczecin.

Chemik Police – Błękitni Stargard 0:4(0:1)

Chemik: Rechtziegel – Klimkowicz, Wiejkuć(70′ Piechowski), Piechowski(46′ Żukowski), Odlanicki-Poczobut, Bedliński, Jóźwiak(60′ Moroza), Midzio(60′ Sobecki), Kąkol(75′ Midzio), Karman

Chemik Police – FSV Einheit Ueckermünde 1:2(0:1)

Chemik: Koniecko(60′ Banaś), Żukowski(30′ Andrzejewski), Janicki, Lewandowski, Kołat, Moroza(80′ D. Kowalczyk), Ziółkowski, Kowalczyk(70′ Wasikowski), Białek(46′ Lis), Wasikowski(46′ Rogowski), Sobecki(60′ Białek)