FATHERO na festiwalu Szczecin European Film

 

W najbliższy czwartek, 22 października o godz. 12.00 w ramach Szczecin European Film Festiwal odbędzie się prezentacja nagrango w Trzebieży i Policach filmu FATHER0. Pokaz będzie miał miejsce w Polskim Radiu Szczecin, ul. Wojska Polskiego 73. Wstęp wolny,

W filmie FATHER0 wystepują podopieczni MOW Trzebież zrzeszeni w grupie ArtCrew oraz gościnnie zespół LUXTORPEDA. Kinowa premiera filmu miała miejsce w Szczecinie w Dzień Ojca. Film prezentowany był m.in. na 45 Festiwalu FAMA w Świnoujściu (otrzymał tam nagrodę w kategorii sztuki wizualne), w Jarocinie. FATHER0 spotkał się też z dużym zainteresowaniem środowisk pedagogicznych – jest prezentowany w ośrodkach wychowawczych na terenie całego kraju, w miniony weekend  odbyła się też prezentacja produkcji filmowej z udziałem wychowanków MOW Trzebież w Paryżu w ramach międzynarodowej konferencji o edukacji kulturalnej.

Szczecin European Film Festival to wydarzenie filmowe, forum spotkań i kooperacji w sferze filmu bezpośrednio na granicy polsko-niemieckiej. Organizatorem Szczecin European Film Festival jest Stowarzyszenie OFFicyna. Program festiwalu realizowany jest w partnerstwie z polsko-niemiecką siecią organizatorów i prezentowany w Szczecinie/Polska oraz w kilku miejscowościach w Polsce i Niemczech.
Szczecin European Film Festival odnosi się do najnowszych tendencji rozwoju artystycznej obróbki obrazu i dźwięku. W centrum zainteresowań festiwalu stoi formalne przekraczanie granic odnoszące się do percepcji rzeczywistości – szczególnie takie, które otwiera nowe perspektywy. Spektrum to uzupełnione jest obszernym programem towarzyszącym. Paleta sięga od klasyków filmu dokumentalnego aż po nowoczesne eksperymenty z obrazem i dźwiękiem.
Obok prezentacji filmowych istotną część i specyfikę naszego festiwalu stanowią dyskusje z udziałem twórców filmowych. Filmy pokazywane na festiwalu są wybierane przez polsko-niemiecką komisję programową.