Grupa Azoty Głównym Partnerem Polskiego Związku Narciarstwa

IMG_7369 (1) Grupa Azoty największa polska firma chemiczna i jeden z największych mecenasów polskiego sportu zacieśnia swoją współpracę z Polskim Związkiem Narciarstwa. Grupa Azoty przedłużyła o kolejne trzy lata umowę sponsorską z Reprezentacją Polski Skoczków Narciarskich, ale także stała się Partnerem Strategicznym Polskiego Narciarstwa Biegowego i głównym partnerem Reprezentacji Polski w Biegach Narciarskich.

 – Jesteśmy dumni, że możemy jako Grupa Azoty z korzyścią dla wszystkich kibiców wspomagać nasze dobro narodowe, jakim bez wątpienia są nasi narciarze i biegacze. Polski sport, a w szczególności polskie narciarstwo dają Polakom wiele powodów do wzruszeń i radości. Cieszymy się, że choć w tej części możemy za tę radość czuć się współodpowiedzialni – podkreśla Paweł Jarczewski prezes
Grupy Azoty. Grupa Azoty współpracuje z Polskim Związkiem Narciarskim już od 3 lat. Oprócz umowy z PZN Grupa Azoty jest indywidulanym sponsorem skoczków narciarskich – Piotra Żyły, Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła oraz biegaczki Sylwii Jaśkowiec.

W Grupie Azoty od lat wspieramy polskich sportowców, także tych, którzy są na początku drogi. Inwestujemy w młodych ludzi. Każda wygrana to nie tylko indywidualne zwycięstwo zawodnika, ale także motywacja dla wielu tysięcy osób do tego, by w przyszłości pójść w ślady mistrza – mówi Witold Szczypiński wiceprezes Grupy Azoty.

Grupa Azoty jako Sponsor Tytularny i Główny Partner Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska”, aktywnie uczestniczy w rozwoju polskiego narciarstwa i wyszukiwaniu uzdolnionej narciarsko młodzieży. Nowa umowa z Polskim Związkiem Narciarskim jeszcze w większym stopniu kładzie nacisk właśnie na te aspekty współpracy.

– Cieszę się, że Grupa Azoty nie tylko chce kontynuować z nami współpracę, ale ją rozszerza. Osobiście dużą satysfakcję czerpię z faktu, że Grupa Azoty tak chętnie wspiera młodych zawodników, którzy za kilka lat będą źródłem niezapomnianych sportowych emocji dla milionów Polaków  – podkreśla Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

Grupa Azoty w ramach umowy będzie także partnerem Letniego Grand Prix w Skokach Narciarskich i Świątecznego Turnieju Skoków Narciarskich – zawodów będących często pierwszymi poważnymi sprawdzianami dla młodych zawodników.

Narciarstwo to nie jedyna dyscyplina sportu, w którą angażuje się Grupa Azoty. Spółka wchodzące w skład Grupy Azoty wspierają między innymi: zespoły siatkarskie ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle i Chemika Police, szczypiornistów z Puławskich Azotów, żużlową Unię Tarnów, piłkarzy z Pogoni Szczecin, koszykarzy z AZS Koszalin a także Roberta Kubice.