IV liga Chemika Police pokonała Gryf Kamień Pomorski 2:0

Tekst i fot. Ariel Szydłowski

Chemicy nie mieli najmniejszego problemu z pokonaniem mającego swoje problemy kadrowe Gryfa Kamień Pomorski. W barwach Gryfa wystąpiło też dwóch byłych Mistrzów Polski Bartosz Sasin i Damian Karczmarski, którzy wraz z naszym zespołem zdobyli w 2011 roku Mistrzostwo Polski w kategorii Juniora Młodszego. Chemicy już po zaledwie 3 minutach mogli wyjść na prowadzenie. Niestety zabrakło zimnej krwi naszym napastnikom pod bramką Gryfa. W 10 minucie meczu naszych napastników wyręczył Adam Wiejkuć, który wykorzystał dośrodkowanie Szymona Kapelusza i strzałem z główki pokonał golkipera Gryfa Kamień Pomorski. Niestety na kolejną bramkę mimo kilku okazji trzeba było czekać aż do 45 minuty. Wtedy to do wychodzącego na czystą pozycję Marcina Krystka zagrał Krystian Ziółkowski a Krycha nie miał najmniejszych problemów z umieszczeniem piłki w siatce.  Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Dalej więcej z gry mieli Chemicy a Gryf próbował swoich szans w kontrach. Jednak do końca spotkania bramki przy Siedleckiej już nie padły i Chemik ostatecznie wygrał z Gryfem Kamień Pomorski 2:0. W następnej kolejce żółtozieloni zagrają na wyjeździe z Sokołem Karlino.

Chemik: Szybka – Szewczykowski, Wiejkuć, Woś, Odlanicki-Poczobut(67′ Gałecki), Jóźwiak, Ziółkowski(80′ Moroza), Protasenko(67′ Klimkowicz), Krystek(55′ Ława), Kapelusz, Vovchenko