IX Jarmark Augustiański

jarmark 2015 plansze TV-1Unikatowa impreza odbędzie się 29 sierpnia 2015r. w ruinach klasztoru w Jasienicy. Jarmark Augustiański organizowany jest w celu przybliżenia szeroko rozumianej kultury dawnej.

Podczas imprezy tradycyjnie odbędzie się konkurs na najciekawszy strój historyczny oraz parada ulicami miasta przebranych osadników. Prezentowane będą stoiska rękodzielnictwa, na których będzie można podziwiać m.in. wyroby bursztyniarskie i srebro, rzeźby w drewnie, malarstwo na szkle, frywolitki, witraże, decoupage i wiele innych.

IX Jarmark Augustiański 2015 – PlakatKlimat epoki średniowiecza przybliżać będą koncerty muzyki dawnej. Wystąpi m.in. niemiecki zespół Spielleute Eygenart. W Jasienicy stanie wioska rycerska, gdzie będzie można przyjrzeć się strojom, zwyczajom dawnym. Przez cały dzień odbywać się będą także pokazy walk w wykonaniu m.in.: Drużyny Rodu Trzygłowa oraz Gwardii Gryfa, która zaprezentuje żonglerkę chorągwiami.

 

Organizatorzy Gmina Police, Miejski Ośrodek Kultury w Policach zapewnią liczne atrakcje dla publiczności w każdym wieku. Dla najmłodszych wystąpi Teatr Rozrywki Trójkąt ze spektaklem „Czego nie wiecie o smokach”, utrzymanej w średniowiecznej stylistyce.

 

 

Zapraszamy serdecznie!

 

29 sierpnia 2015

Jasienica

wstęp wolny!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A.S

MOK POLICE