Juniorzy Młodsi trenera Sayed pokonali MUKS Orzeł 2010 Wałcz 3:2

Tekst i fot. Ariel Szydłowski

Mamy to! W ostatnim meczu Juniorzy Młodsi trenera Macieja Sayed pokonali MUKS Orzeł 2010 Wałcz 3:2 i awansowali do baraży o awans do Centralnej Ligi Juniora. Mecz rozpoczął się fantastycznie dla naszej drużyny, która już 10 minucie objęła prowadzenie po bramce Dominika Lisa. Niestety chwila nieuwagi i zaledwie 3 minuty później goście z Wałcza doprowadzili do remisu. Młodzi Chemicy ponownie wyszli na prowadzenie gdyż w 27 minucie swoją drugą bramkę zdobył Lis. Tym razem jednak pokonał bramkarza gości strzałem z główki. Na minutę przed końcem pierwsze części spotkania po faulu na Ścirce, sędzia główny podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł Daniel Kowalczyk. Daniel uderzył precyzyjnie i pewnie tuż przy słupku jednak jego strzał końcówkami palców obronił bramkarz gości. Początek drugiej części gry to niespodziewany atak drużyny z Wałcza i bramka na 2:2. Mimo wyniku remisowego do końca meczu juniorzy Chemika próbowali zdobyć bramkę dającą 3 punkty. Ta sztuka mimo kilku okazji udała się dopiero na minutę przed końcowym gwizdkiem. Indywidualną akcją popisał się Wiktor Grzeszczak i policzanie mogli cieszyć się z wygranego meczu. Dzięki dzisiejszej wygranej juniorzy Chemika zagrają dwa mecze barażowe o prawo do gry w Centralnej Lidze Juniorów. Przeciwnikiem Chemika będzie Gryf Słupsk. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane już w najbliższą środę w Słupsku. Rewanż natomiast zostanie rozegrany 2 grudnia w Policach. Wkrótce poinformujemy państwa o godzinie rozegrania tych spotkań.

Chemik: Kuźmiński – Szala, Modzelewski, Palej, Radzik, Cholewiński, Kowalczyk, Rajch, Witkowski, Lis, Ścirka

Grali także: Banaś, Grzeszczak, Skierski, Nowakowski