Komunikat prasowy po briefingu posła Rafała Muchy w sprawie wiaduktu przy ul. Kuźnickiej w Policach

Poseł Rafał Mucha zapowiada zdecydowane działania w sprawie wiaduktu
Poseł Rafał Mucha nie odpuszcza sprawy wiaduktu przy ul. Kuźnickiej. Wobec braku jakiejkolwiek reakcji Burmistrza Polic na złożone w ubiegłym tygodniu pismo wskazał dalsze kroki mające skłonić władze samorządowe do wyjaśnienia sytuacji.
– Wczoraj minął kolejny termin na oddanie wiaduktu. Jak widać pan burmistrz niewiele sobie robi nie tylko ze składanych publicznie deklaracji, ale również z obowiązków informacyjnych, jakie nakłada na niego polskie prawo. Dodatkowo pan Mariusz Różycki wystąpił dziś do pana burmistrza z wnioskiem o udzielenie informacji o inwestycji w trybie dostępu do informacji publicznej – poinformował Rafał Mucha.
Zgodnie z informacjami przekazanymi przez mieszkańców Polic i pracowników zakładów chemicznych przedłużający się remont utrudnia pracę firmom transportowym, dostawcom oraz samym pracownikom, którzy muszą korzystać z uciążliwych objazdów.
– Nie może być tak, że pracownicy firm z obszaru przemysłowego zakładów chemicznych trwonią czas i pieniądze stojąc w korkach, a władze odpowiedzialne za ten skandaliczny stan rzeczy nie udzielają podstawowych informacji – podkreślił poseł.
Wskazał również, że w jego ocenie zwiększa się ryzyko utraty dofinansowania projektu pozyskanego z: Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa zachodniopomorskiego oraz od podmiotów gospodarczych z Grupy Azoty, tj. PDH Polska S.A. oraz Kemipol sp. z o.o..
– Czy podmioty partycypujące w inwestycji wobec kolejnego niedotrzymanego terminu nadal okażą dobrą wolę i przychylność? – pytał poseł. – Zwracam również uwagę, że niebawem rusza największa inwestycja w polskiej chemii od wielu lat, czyli „Polimery Police”. Plac budowy o ogromnej skali, tysiące robotników, którzy wygenerują dodatkowy ruch w tym obszarze. Jak wówczas sprawdzą się wytyczone objazdy nieczynnego wiaduktu? – dodał Rafał Mucha.
Wiadukt został zamknięty 11 stycznia 2018 roku. Pierwotnie termin oddania do użytku wyznaczono na połowę sierpnia 2018 roku. Od tego czasu był on wielokrotnie przekładany. Brak przejazdu ulicą Kuźnicką stanowi utrudnienie dla dostawców i odbiorców zakładów chemicznych oraz licznych spółek zlokalizowanych na tym terenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *