KONCERT NA DZIEŃ MATKI „Piosenka przypomni ci”

janaszek dzień matki baner„Piosenka przypomni ci” to niezwykły koncert w stylu retro, polskich przebojów starego kina, szlagierów rewiowych i kabaretowych dwudziestolecia międzywojennego w mistrzowskim wykonaniu zespołu wokalno – instrumentalnego Artes Ensemble.
Koncert klasycznych już, ale na nowo zaaranżowanych przez Andrzeja Janaszka – pianistę i kierownika artystycznego zespołu Artes Ensemble, piosenek miłosnych oraz podszytych delikatną nutką ironii subtelnych erotyków z lat 20. i 30. ubiegłego stulecia. Któż z Państwa nie zna duetu „Nie kochać w taką noc” śpiewanego w filmie „Ada! To nie wypada!” przez, niezapomnianego przeboju Hanki Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy”, szlagierów Zuli Pogorzelskiej „Ja się boję sama spać” i pierwszego w Polsce „Charlestona”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą” z filmu „Piętro wyżej”.
Niezwykle wysoki poziom literacki, mistrzostwo muzyczne i niezapomniane kreacje filmowe wykonawców tych utworów, uczyniły je nieśmiertelnymi, dzięki czemu bawią i wzruszają po dziś dzień.
Lata dwudzieste i trzydzieste były dla polskiej piosenki i polskiego kina, okresem wielkiego entuzjazmu, spowodowanego przede wszystkim odzyskaniem niepodległości. W kwietniu 1919 roku otworzyła swe podwoje „Qui Pro Quo”, najciekawsza rewiowa scena międzywojennej Warszawy. To na niej występował legendarny amant Eugeniusz Bodo, sławne kabaretowe diwy Hanka Ordonówna, Mira Zimińska, Zula Pogorzelska, gwiazdy operetki i filmu Tola Mankiewiczówna, Stanisława Nowicka. To na tej scenie, i wkrótce na wielu innych, śpiewano największe przeboje tamtych lat. Przeboje niezrównanych mistrzów pióra Mariana Hemara i Andrzeja Własta – autorów większości polskich tekstów światowych szlagierów. Dzięki modzie na jazz, ogólnemu zauroczeniu synkopami, także piosenki Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego, Bronisława Kapera oraz braci Henryka i Artura Goldów nabierały światowego smaku. Ich twórczość znali i podziwiali melomani w wielu krajach, rozsławiały ją płyty, utrwalały wydawnictwa nutowe i wielkie filmowe role gwiazd dwudziestolecia międzywojennego.
Wykonawcy:
Artes Ensemble:
Agnieszka Adamczak – sopran
Marcin Hutek – baryton
Maria Radoszewska – skrzypce
Małgorzata Janaszek – wiolonczela, prowadzenie koncertu
Andrzej Janaszek – fortepian, kierownik artystyczny Artes Ensemble, autor aranżacji utworów

Artes  Ensemble
Zespół wokalno – instrumentalny Artes Ensemble tworzy pięcioro znakomitych muzyków wirtuozów, absolwentów Akademii Muzycznych w Gdańsku, Poznaniu  i Zurychu, solistów oper i filharmonii, zajmujących się również działalnością pedagogiczną, posiadających w swych dorobkach artystycznych wiele nagród i wyróżnień w konkursach i festiwalach wokalnych i instrumentalnych w kraju oraz zagranicą. Pomysłodawcą i założycielem zespołu jest Andrzej Janaszek – pianista, solista, kameralista, aranżer. Artes Ensemble w mistrzowskim stylu wykonuje perły muzyki klasycznej, jak i największe przeboje muzyki popularnej, widowiskowe gale operetkowe i operowe, słynne pieśni neapolitańskie i hiszpańskie, standardy muzyki filmowej, musicalowej, etc. Zespół ma również w swoim repertuarze muzykę flamenco, tango argentyńskie, tango nuevo Astora Piazzolli, czardasze, walce wiedeńskie, angielskie, muzykę polską najwybitniejszych rodzimych twórców m. in.Fr. Chopina, St. Moniuszki, I. J. Paderewskiego, H. Wieniawskiego oraz polskie i światowe przeboje muzyki przedwojennej. Szczeciński zespół wokalistów i instrumentalistów  Artes Ensemble z powodzeniem koncertuje na scenach muzycznych i teatralnych w całej Polsce i za zachodnią granicą, spotykając się z gorącym przyjęciem i uznaniem publiczności, krytyki oraz środowiska muzycznego, stale poszerzając rosnącą rzeszę fanów i wielbicieli ich muzycznego talentu, wykonywanego repertuaru i scenicznej ekspresji.

Zapraszamy!

25 maja 2014
godz. 18.00
sala widowiskowa
MOK Police
bilety w cenie 20 zł, 15zł /ulgowy/

A.S
MOK Police