Kradł szyny kolejowe

                                                                                                        Police, dn. 06.03.2013 r.

          Policcy policjanOLYMPUS DIGITAL CAMERAci zatrzymali 25 – letniego sprawcę kradzieży szyn kolejowych. Za popełnione przestępstwo  mężczyźnie grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj sąd zadecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu.

        W poniedziałek około godz. 15.00 policcy kryminalni w trakcie wykonywania swoich działań na obrzeżach Polic zauważyli trzech mężczyzn, którzy palnikiem cieli szyny kolejowe. Mężczyźni na widok funkcjonariuszy zaczęli uciekać. Policjanci zatrzymali jednego ze sprawców. Okazał się nim 25 – letni mieszkaniec Szczecina.

               Kryminalni ustalili, że mężczyźni po wcześniejszym zdemontowaniu i pocięciu przy użyciu palnika gazowego ukradli nieużywane od kilku lat szyny kolejowe warte ponad 3 tys. złotych.

                   Zatrzymany mężczyzna nie chciał wskazać pozostałych sprawców. 25 – latek został już przesłuchany, przedstawiono mu zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Dziś o losie 25 – latka  zadecyduje sąd, który będzie rozpatrywał wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Policcy policjanci ustalają tożsamość pozostałych  dwóch sprawców kradzieży.

mł. asp. Jolanta Szalińska oficer prasowy KPP Police