Łapówka zamiast mandatu

łapówka1Policjanci Referatu Ruchu Drogowego z Polic zatrzymali mężczyznę, który w zamian za odstąpienie od czynności służbowych wręczył im 100 złotych łapówki. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Wczoraj około godz. 08.00 w Policach na ul. Asfaltowej policjanci z polickiej  drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 51 – letniego kierowcę tira, który jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.
W rozmowie z kierowcą policjanci poinformowali go o powodzie kontroli, wysokości mandatu i ilości punktów karnych nakładanych zgodnie z taryfikatorem za popełnione przez niego wykroczenie. Wtedy mężczyzna do dokumentów podawanych funkcjonariuszom wsadził 100 złotowy banknot informując policjantów, że to jest dla nich w zamian za niewypisywanie mandatu i nie nakładanie punktów karnych.
51-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowej policjantom w celu skłonienia ich do odstąpienia od czynności służbowej. Grozi mu za to nawet do 10 lat pozbawiania wolności.
asp. Jolanta Szalińska oficer prasowy KPP Police