Literackie reflksje

Lipiec skończył się już jakiś czas temu, więc najwyższy czas na podsumowanie. W poprzednim miesiącu ukazało się wiele tekstów na blogu Edis Anonima Art. Zacznę od nowego cyklu pod nazwą Portrety artystów. Prezentuję w nim sylwetki osób zajmujących się sztuką. Do tej pory przedstawiłam Wam i pozwoliłam poznać bliżej Małgorzatę Hrycaj, Małgorzatę „MarGoth” Goludę i Danutę Romanę Słowik. Wkrótce pojawią się kolejne sylwetki. Teraz przejdę do kolejnych cyklów. Jednym z nich są Blogowe spotkania literackich. Pojawiały się zapowiedzi książkowe i opisy mojej domowej biblioteczki. Przypomnę nadchodzące premiery, pomijając te, które już były:

Millennium. Ta, która musi umrzeć, David Lagercrantz – 22.08.2019

Sieci widma, Leszek Herman – 02.10.2019

Gambit Wielopolskiego, Adam Przechrzta – 14.08.2019

Dziecko znikąd, Christian White – 18.09.2019

Z kolei pisząc o mojej domowej biblioteczce, polecałam książki zarówno zagraniczne, polskie, jak i szczecińskich autorów. Przypomnę tytuły:

Ciasteczka z ironią, Małgorzata Kulisiewicz

Nigdziebądź, Neil Gaiman

Z akcentem na…, Róża Czerniawska-Karcz

horyzonty samotności, Katarzyna Chabowska

Aponia w ogrodzie, Małgorzata Hrycaj

Trzy razy wolność, Robert Artur Florczyk

Marynarze i celnicy, Eugeniusz Andrzej Daszkowski

Przejdźmy teraz do cyklu Sowie myśli – tutaj też trochę publikowałam. Pierwszy tekst dotyczył czytania i księgarń – wiele ich zostało zlikwidowanych w Szczecinie, co nie oznacza, że nie ma ich wcale. W kolejnym poście zaprezentowałam Wam historię Empiku. W ramach Rozrywek sówki zapowiadałam tegoroczną edycję Zjazdu Młodych Gwiazd – tym razem młodzi śpiewali piosenki Janusza Kondratowicza. Został mi do podsumowania ostatni cykl, czyli Liryczna zabawa słowami. W lipcu ukazały się następujące utwory:

deser,

żywioły,

ghostwriter.

Mam nadzieję, że publikacje Wam się podobały. Wkrótce pojawią się kolejne!

 

KLIKNIJ I ZGARNIJ BON O WARTOŚCI 300 ZŁ DO EMPIKU!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *