Luxtorpeda dla młodzieży z Trzebieży- IV Przetwornik (galeria)

IMGP7153IV PRZETWORNIK – Przegląd Twórczości Młodzieży zgromadził w miniony weekend  ponad 100 podopiecznych placówek resocjalizacyjnych, socjoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Pierwszego dnia prezentowali oni na deskach polickiego MOK-u swoją twórczość – spektakle teatralne, koncerty muzyczne, pokazy taneczne, cyrkowe. Oglądać też można było prezentację rękodzieła młodzieży. Prezentacjom przyglądali się członkowie zespołu eksperckiego, na czele z prof. Mirosławą Kozłowską, którzy przekazali młodzieży wskazówki do dalszej pracy nad rozwojem swoich talentów.
Drugi dzień PRZETWORNIKA rozpoczęły warsztaty artystyczne prowadzone przez trenerów Zachodniopomorskiej OFFensywy Teatralnej i ich gości z Niemiec i Ukrainy. Wśród prowadzących warsztaty znalazł się m.in. znany performer Arti Grabowski z Krakowa. Największą atrakcją dla uczestników było jednak niewątpliwie uczestnictwo w dedykowanym im koncercie zespołu LUXTORPEDA, który odbył się na placu MOW w Trzebieży.
Koncert był rejestrowany a jego fragmenty będą wykorzystane w nowym teledysku zespołu do utworu „Nieobecny nieznajomy”. Teledysk ten będzie zapowiadał film pt. FATHER0 nagrywany obecnie przez wychowanków MOW Trzebież skupionych w grupie artystycznej ArtCrew. Premiera teledysku i filmu planowana jest w 23 czerwca, w Dzień Ojca.