Małgorzata Glinka-Mogentale ambasadorem Superpucharu


       Najbardziej utytułowana polska siatkarka przyjedzie do Zawiercia  8 października promować mecz o Superpuchar Polski, który odbędzie się tydzień później (15.10.). Pojawi  się w miejscowych szkołach, spotka się z mieszkańcami miasta i będzie rozdawać  bilety oraz piłki z autografami. Co ciekawe, wejściówki na sam mecz dla mieszkańców

Zawiercia są darmowe. Jest to jedna z metod promocji, propagowania siatkówki oraz celebrowania stulecia miasta. Część darmowych wejściówek trafi do domów dziecka i placówek oświatowy  – Jesteśmy młodym miastem, ale o naszej historii warto pamiętać. Dlatego cieszymy się, że z okazji 100-lecia mamy dla naszych mieszkańców prezent w postaci tak atrakcyjnego meczu – mówił w trakcie konferencji prasowej Witold Grim, prezydent Zawiercia.

W spotkaniu o Superpuchar zmierzą się Chemik Police (mistrz Polski) i PGE Atom Trefl Sopot (zdobywca Pucharu Polski). Po raz pierwszy za organizatorem pojedynku jest Polska Liga Piłki Siatkowej. W poprzednich latach Superpuchar rozgrywany był w ramach turnieju w Szamotułach.

Zwycięzca spotkania otrzyma okazały puchar oraz 20 tysięcy złotych.