Międzynarodowe Warsztaty Taneczne prezentacje

 zimowe prezentacje 2015 banerTrójstronny projekt taneczny polsko- niemiecko- ukraiński odbędzie się w polickim MOK-u już na koniec stycznia.

Zimowe Prezentacje Taneczne co roku przybierają formułę różnorodnych popisów tanecznych adeptów z Polski, Niemiec i z Ukrainy. Ale to nie wszystko.

Spotkanie młodzieży od lat odbywa się dzięki funduszom z Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży, a trójstronna wymiana polega na realizacji czterodniowych warsztatów tanecznych m.in. tańca klasycznego i tańca współczesnego. Młodzież będzie wspólnie pracować i tworzyć, dzięki czemu poznawać siebie, swoją kulturę, obyczaje.

 Grupy przybyłe do polickiego MOK-u, przygotowywać się będą do pokazu swoich umiejętności i dorobku artystycznego. Obok Companii Baletowej – organizatora corocznych Prezentacji Tanecznych, będzie można podziwiać, popisy taneczne, m.in.: zespołu baletowego z Kijowa, tj. Zespół Tańca Klasycznego dla Dzieci i Dorosłych Yaroslawna pod kierunkiem Pana Konstantego Gordychuka, zespołu Kinder- und Jugendtanzensemble z Neuenhagen prowadzonego przez Panią Simone Meuche, szkoły tańca ze Schwedt pod kierunkiem Pani Anny Borysewicz, Zespoły Taneczne zrzeszone przy Pałacu Młodzieży w Szczecinie prowadzone przez Panią Dorotę Lindner – Baran, Fundację Balet w Szczecinie zarządzaną przez Panią Prezes Marię Andrzejewską, oraz soliści Ksenia Naumets, Paweł Wdówka z opery na Zamku w Szczecinie, Natalia Cedrowicz i Marcel Kuszyk aktualnie uczących się w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu, Daria i Roman Baglai z Ukrainy.

 Projekt polegający na realizacji warsztatów tanecznych trwać będzie od 30 stycznia do 02 lutego 2015. Zaś prezentacje młodych tancerzy odbędą się 31 stycznia oraz 02 lutego 2015r. O godzinie 16.00 w sali widowiskowej polickiego MOK-u.