Mikołajkowe derby Polic


 000derby


   Szkoła Mistrzostwa Sportowego Policew Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach

    W najbliższą sobotę zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego zmierzą się w derbach Polic z Polickim Stowarzyszeniem Piłki Siatkowej. Zapraszamy do hali Zespołu Szkół.

 

Sobotnie spotkanie rozpocznie drugą rundę rozgrywek II ligi. Na przeciw siebie staną dwie drużyny o zupełnie innych aspiracjach. Ale cel mają jeden – chcą w sobotę wygrać.Gospodynie spotkania to aktualnie szósta drużyna II ligi. W dziewięciu meczach zawodniczki trenera Jerzego Taczały wygrywały pięciokrotnie. Mają na swoim koncie 14 punktów. Drużyna prowadzona przez trenera Zdzisława Gogola w dotychczas rozegranych meczach triumfowała siedmiokrotnie. Zajmuje aktualnie drugą pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem 21 punktów.

 – To będzie szczególny mecz. Zagrają drużyny z tego samego miasta. Spotkanie na pewno będzie zacięte. Dla nas to doskonała okazja sprawdzenia swoich umiejętności i porównania ich z pierwszym meczem sezonu – mówi Karina Maksym zawodniczka SMSu Police. A w pierwszym meczu sezonu górą była drużyna PSPSu. Wygrała 3:1, choć mecz dla wygranych do łatwych nie należał, zwłaszcza w pierwszych dwóch partiach. SMSki pokonały rywala w pierwszym secie, a w drugim były o włos od zwycięstwa. Sobotnie spotkanie zostało określone mianem Mikołajkowych Derbów Polic. Każdy kto przyjdzie tego dnia do hali Zespołu Szkół w Policach otrzyma drobny upominek przygotowany przez Szkołę Mistrzostwa Sportowego.

 Zapraszamy zatem w sobotę na godzinę 16:00 do hali Zespołu Szkół w Policach. Wstęp wolny.

 Hala widowiskowo-sportowa Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicz w Policach została wybudowana w ramach projektu INT-08-0015 pn. „Rozbudowa i modernizacja transgranicznej bazy edukacyjno – sportowej w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach oraz w Niemiecko – Polskim Gimnazjum w Löcknitz” dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Celu 3 „Europejska Współpraca Terytorialna” – „Współpraca Transgraniczna” Krajów Meklemburgia – Pomorze Przednie/Brandenburgia i Rzeczpospolitej Polskiej (Województwo Zachodniopomorskie) 2007-2013.

***************************

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Police w piłce siatkowej dziewcząt w Zespole Szkół w Policach powstała w 2007 roku. Jej celem jest profesjonalne szkolenie zawodniczek grających w piłkę siatkową.

Klasy przeznaczone są dla dziewcząt, które ukończyły gimnazjum. SMS wchodzi w skład Zespołu Szkół jako klasy liceum ogólnokształcącego na poziomie umożliwiającym kontynuowanie nauki na studiach. Zajęcia edukacyjne i sportowe są tak zorganizowane, aby zawodniczki mogły łączyć naukę ze sportem w sposób bezkonfliktowy.

Program Szkolenia Sportowego SMS „POLICE” zakłada stały dopływ prawidłowo wyszkolonych zawodniczek do reprezentacji narodowej. Zawodniczki SMSu zachowują jednak przynależność klubową.