Młoda drużyna Chemika Police rozpoczęła nowy sezon

   Osiem tygodni ciężkiej pracy na treningach czeka zawodniczki Chemika Police, które reprezentować będą klub w Młodej Orlen Lidze.

Dzisiaj odbyło się spotkanie inaugurujące przygotowania młodych siatkarek do nowego sezonu ze sztabem szkoleniowym oraz Joanną Żurowską, prezes Klubu Piłki Siatkowej Chemik Police S.A.

 – Jesteście przyszłością, potencjalnymi wzmocnieniami pierwszego zespołu. Otrzymujecie ogromną szansę, żeby znaleźć się w elicie. Od was zależy, jak ją wykorzystacie – zapowiedziała prezes Żurowska.

Nowym trenerem zespołu została Joanna Mirek. Była reprezentantka Polski w minionych rozgrywkach pełniła rolę drugiego szkoleniowca.

– W zeszłym roku dostałam propozycję od klubu, by zająć się sprawami organizacyjnymi związanymi z budowaniem zespołu i przygotowaniem go do występów w pierwszym, inauguracyjnym sezonie powołanej do życia Młodej Ligi Kobiet. Następnie zostałam drugim trenerem drużyny, obok Zdzisława Gogola, od którego sporo mogłam się nauczyć. W nadchodzących rozgrywkach będę już prowadzić zespół jako pierwszy szkoleniowiec. Nie ukrywam, że ten trenerski debiut jest dla mnie sporym przeżyciem. Nigdy nie planowałam zostać szkoleniowcem. Broniłam się rękoma i nogami przed samą myślą o takiej pracy. Życie jednak pisze różne scenariusze i postanowiłam podjąć wyzwanie. Postaram się przekazać dziewczynom wszystko, czego nauczyłam się oraz przeżyłam w trakcie kariery sportowej – opowiadaJoanna Mirek.

Policzanki poprzedni sezon zakończyły na piątym miejscu. W nadchodzących rozgrywkach plany są ambitne, drużyna chce znaleźć się w pierwszej czwórce. Dlatego siatkarki muszą mieć zapewnione odpowiednie warunki.

– Chcemy, żeby młody zespół był integralną częścią całego projektu, który realizuje Chemik Police. Dlatego w ich rozwoju pomagać będzie sztab szkoleniowy pierwszej drużyny: trenerzy, statystycy, fizjoterapeuci. Musimy stworzyć jeden, wspólny organizm – mówiRadosław Anioł, dyrektor zarządzający klubu.

W pierwszym etapie okresu przygotowawczego współprowadzącym treningi będzie Jakub Głuszak, drugi trener drużyny mistrzyń Polski.

– Cieszę się, że pani prezes Żurowska zaprosiła mnie do tego projektu. Jestem tutaj, żeby wprowadzić ten sam system pracy, który ma pierwszy zespół. Pewne schematy oraz zasady obowiązujące w profesjonalnej siatkówce pomogą młodym dziewczynom bez problemów wejść na taką ścieżkę kariery, która w przyszłości ułatwi funkcjonowanie w zespołach czy to Orlen Ligi czy innej zawodowej organizacji – stwierdziłJakub Głuszak.

Same zawodniczki zapowiadają, że zapoznały się z planem okresu przygotowawczego i nie są przerażone.

– W wakacje nie próżnowałam. Brałam ze sobą psa i chodziłam biegać. Musimy się dobrze przygotować, ponieważ nadchodzący sezon będzie inny, bardziej regularny i poukładany – mówi Manuela Jakóbiak, atakująca.

W podobnym tonie wypowiada się nowa siatkarka Chemika.

– Występowałam w Sparcie Warszawa. Musiałabym przeskoczyć z drużyny juniorskiej do drugiej ligi. Zdecydowałam się jednak przeprowadzić do Szczecina, pójść tutaj na studia i grać w Młodej Orlen Lidze, gdzie dostanę szansę na naukę i doskonalenie umiejętności – dodaje Ewa Sętkiewicz, przyjmująca.

Kadra Chemika w Młodej Orlen Lidze na sezon 2015/16:
Aleksandra Długosz, Anna Karpicz, Sandra Łubniewska, Patrycja Suwała, Karmen Zaleszczyk, Marcelina Wiązowska, Manuela Jakóbiak, Dominika Tymosiewicz, Katarzyna Dziewiątkowska, Aleksandra Witkoś, Aleksandra Świt, Ewa Sętkiewicz, Nikola Gierczak.