Polsko-niemieckie patrole w Trzebieży

4Policcy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami niemieckiej Policji w Pasewalku pełnili służbę w Trzebieży. Międzynarodowy patrol można było spotkać między innymi na ulicach Trzebieży oraz na plaży, gdzie wzbudził ogromne zainteresowanie wśród turystów.

To już kolejna wizyta policjantów naszego zachodniego sąsiada w powiecie polickim. Na terenie naszego powiatu podczas sezonu przebywa duża ilość gości z zagranicy, w tym przede wszystkim z Niemiec. Wspólne patrole mają na celu usprawnić kontrole obcokrajowców. Podczas pełnienia służby patrol polsko-niemiecki kontrolował prędkość, trzeźwość kierowców oraz wymagane dokumenty. Zatrzymani do kontroli niemieccy kierowcy nie kryli swojego zaskoczenia na widok rodaka w policyjnym uniformie.

Funkcjonariuszy można było spotkać podczas patrolowania ulic Trzebieży oraz na plaży. Zarówno polscy jak i niemieccy turyści chwalili pomysł współpracy międzynarodowej i niejednokrotnie prosili o wspólne fotografie. Podczas służby policjanci wymieniali się doświadczeniami, rozwiązaniami i pomysłami, które mogą wykorzystać w swojej pracy.

Policcy policjanci podobne służby pełnią również na terenie Niemiec.

asp. Jolanta Szalińska oficer prasowy KPP Police

140715