Potracenie na pasach

15 października w siedzibie Prokuratury Rejonowej Szczecin – Zachód przy ul. Wawrzyniaka w Szczecinie Prokuratorzy wspólnie z funkcjonariuszami Policji Komendy Powiatowej Policji z Polic pełnić będą dyżury w ramach Międzynarodowego Tygodnia Mediacji.

Koncepcja tegorocznych obchodów przebiega pod hasłem „Masz prawo do mediacji”.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

  policja997500 zł grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów na 6 miesięcy – o taką karę dla kierowcy micry wnioskował Komendant Powiatowy Policji w Policach. 77 – latek wczoraj na ul. Kościuszki w Policach potrącił na przejściu dla pieszych 71 – letnią kobietę. Wczoraj kilkanaście minut po godz.13.00 funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego podjęli czynności na ul. Kościuszki w Policach, gdzie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszej. Jak ustalono, 77 – letni kierowca Nissana Micry nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, by mogła przez nie przejść 71 – letnia Policzanka. Co więcej: ominął jadący w tym samym kierunku inny pojazd, który ustępował pierwszeństwa tej kobiecie. Taki manewr doprowadził do potrącenia 77 – letniej kobiety przez kierowcę micry. Piesza została dowieziona do szpitala ale na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń ciała.  Dziś mężczyzna w Komendzie Powiatowej Policji w Policach usłyszał zarzut spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kierowca przesłuchany przez funkcjonariusza zajmującego się postępowaniami w sprawach o wykroczenia przyznał się do zarzutu.

Komendant Powiatowy zawnioskował do sądu o karę grzywny w wysokości 500 zł i zakaz prowadzenia pojazdów na okres 6 miesięcy.

asp. Małgorzata Litwin