Przegląd Twórczości Młodzieży

baner poziom    Głównym celem PRZETWORNIKA jest wspieranie rozwoju podopiecznych młodzieżowych placówek resocjalizacyjnych posiadających zainteresowania i uzdolnienia artystyczne. Uczestnikami Przeglądu będą podopieczni młodzieżowych placówek resocjalizacyjnych  z naszego województwa oraz z kilku innych ośrodków z całej Polski. Będą to młodzi ludzie którzy uczestniczą w dobrowolnych zajęciach artystycznych prowadzonych przy placówkach (zespoły muzyczne, grupy teatralne, taneczne, osoby wykonujące różnego rodzaju rękodzieło). W tym roku poszerzyliśmy grupę uczestników o osoby niepełnosprawne tworzące różne formy sztuki.

    Przegląd nie ma formuły konkursowej – uczestnicy sami dokonywać będą oceny innych prezentacji. Oceny tej dokona też zespół ekspercki, który przekaże młodzieży wskazówki do dalszej pracy. Zespół ekspercki na IV Przeglądzie:

  • Mirosława Kozłowska, dr Magdalena Krause – Uniwersytet Szczeciński
  • Paula Jarmołowicz, Ewa Chmielewska, Karol Barcki – Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna

 

   Na wszystkie prezentacje sceniczne odbywające się w sali widowiskowej MOK  Police wstęp jest wolny. Zapraszamy w niedzielę 10 maja 2015 r. od godz.11

 

   Zajęcia podczas drugiego dnia PRZETWORNIKA są dostępne wyłącznie dla uczestników Przeglądu. Wezmą oni udział w warsztatach teatralnych które prowadzić będą aktorzy z Zachodniopomorskiej OFFensywy Teatralnej (ZOT), m.in. aktorzy z Teatru BRAMA z Goleniowa, Teatru ABANOIA ze Szczecina, Teatru KRZYK z Maszewa, Teatru NOWEGO z Gryfina, Teatru w Krzywym Zwierciadle ze Stepnicy i innych grup teatralnych zrzeszonych w ZOT. Gościem specjalnym wśród prowadzących warsztaty będzie znany performer Arti Grabowski z Krakowa.

  PRZETWORNIK zakończą zajęcia na planie filmowym, podczas którego uczestnicy nagrywać będą sceny do teledysku znanego polskiego zespołu. Efekty tej pracy zostaną upowszechnione po zakończeniu Przeglądu.

IV Przegląd objęty jest honorowym patronatem Starosty Polickiego i Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

  Przegląd organizowany jest po raz czwarty. Każdego roku uczestniczy w nim około 100 podopiecznych młodzieżowych ośrodków wychowawczych i socjoterapeutycznych. Gośćmi zeszłorocznych edycji Przeglądu byli m.in. raperzy BUKA i ELDO oraz aktorzy z Kabaretu PARANIENORMALNI i FORMACJA CHATLET.

 Marcin Głuszyk, Kurator Przeglądu,

One thought on “Przegląd Twórczości Młodzieży

  • 7 maja 2015 o 12:09
    Permalink

    Tytuł! Młodzieży, nie „Młodzierzy”!

Możliwość komentowania została wyłączona.