RAJD ROWEROWY W GMINIE DOBRA

Zaproszenie do udziału w projekcie „Polsko-Niemiecki Szlak Elizabeth”

Z przyjemnością informujemy , że Gmina Dobra otrzymała dofinansowanie na realizację projektu FMP-0250-19 „Polsko-Niemiecki Szlak Elizabeth”.

W ramach projektu, 8 czerwca b.r., odbędzie się kolejny polsko-niemiecki rajd rowerowy, piknik rodzinny oraz warsztaty florystyczne i spotkania upamiętniające Elizabeth von Arnim. Impreza zostanie poprzedzona warsztatami „Zrób to sam”, w ramach których zostaną przygotowane ławki i budki na książki. Rajd poprzedzi również akcja nasadzeń drzew, uzupełniających stare aleje parkowe oraz przygotowanie miejsc spotkań z książką na szlaku Elizabeth.

Trasa rajdu liczy około 10 km i prowadzi przez malownicze tereny gminy Dobra i Blankensee w Niemczech (Dobra-Buk-Blankensee-Rzędziny-Dobra). Część trasy będzie przebiegać drogami polnymi.

Zbiórka i zapisy chętnych do wzięcia udziału w tej imprezie zostaną zorganizowane od godz. 8.45 na terenie sportowo-rekreacyjnym w Dobrej przy ul. Sportowej 7, a start imprezy został zaplanowany na godz. 9.30.

Ok. godz. 11.00 zostanie zorganizowany przy szkole w Rzędzianach piknik rodzinny, z konkursami, zabawami, warsztatami dla dzieci, dmuchanym placem zabaw oraz cateringiem. Ok. godz. 13.30 planowany jest powrót do Dobrej i zakończenie rajdu.

Uczestnicy rajdu muszą posiadać przy sobie ważny dokument tożsamości
z uwagi na poruszanie się po niemieckiej stronie. Osoby małoletnie, mogą wziąć udział w rajdzie pod opieką osób dorosłych i obowiązkowo poruszają się na rowerze w kaskach. Udział w rajdzie jest bezpłatny.


Rajd rowerowy organizowany jest w ramach projektu p.n.: „Polsko-Niemiecki Szlak Elizabeth”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).

Szczegółowych informacji udziela:

– koordynator projektu Pani Izabela Dryjańska, tel.: 91 441 05 41

– specjalista ds. sportu Pan Jerzy Trędowicz, tel.: 91 333 10 38