Recital fortepianowy


Artur Haftman urodził się w Policach w 1994 roku. Obecnie jest studentem Royal College of Music w Londynie w klasie Profesora Dmitri Alexeeva. Równocześnie studiuje w paryskiej La Schola Cantorum w klasie Profesora Maurizio Morettiego. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku lat siedmiu. W rodzinnym mieście ukończył Państwową Szkołę muzyczną I i II stopnia im. W. Lutosławskiego w Stargardzie w klasie Ewy Kubiak-Kubackiej oraz Jolanty Reszelskiej. Otrzymał wiele nagród i stypendiów, w tym od: Drake Calleja Trust, Talent Unlimited, The Hanna and Zdzislaw Broncel Charitable Trust oraz “Konfraternia Artystów Polskich”. Jest także stypendystą Prezydenta Miasta Stargard.

Artur doskonalił swoje umiejętności  na kursach i warsztatach mistrzowskich pod kierunkiem światowej sławy pianistów m. in.: Russel Sherman, Janina Fiałkowska i Andrzej Jasinski.

Artur Haftman jest zwycięzcą i laureatem międzynarodowych festiwali i konkursów pianistycznych: Złoty Parnas (Grand Prix) na  Międzynarodowym Forum Pianistycznym „ Bieszczady bez granic” – w Sanoku (2013), I miejsce w XII Międzynarodowym Festiwalu – Konkursie „Musica Classica” w Moskwie (2012), I miejsce w VII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Narvii – Estonia  (2010),  i wiele in.

Artur Haftman występował  w Polsce, Wielkiej Brytanii, USA, Francji, Ukrainie, Estonii, Litwie i Słowacji. Ostatnio występował w Steinway Hall, St Martin-in-the-Fields, St Mary’s Perivale in London oraz w Delbridge Hall w Walnut Hill School for the Arts w Bostonie.

Dimitris Daskalakis urodził się w 1994 roku w Atenach, gdzie rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku dziesięciu lat.

 

Dimitris występował w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Grecji i Francji, w tym m.in. w Wigmore Hall, Fazioli Concert Hall, St. James’s Church Piccadilly, Lilian Baylis Studio w Sadler’s .

 

Podczas pobytu w Grecji Dimitris uczył się gry na fortepianie w Atenach w klasie Marios Strofalis i Dionyssis Mallouhos. We wrześniu 2009 otrzymał stypendium na studia w Purcell School of Music w Londynie pod kierunkiem profesora Andrew Ball. Dimitris Daskalakis doskonalił swoje umiejśtności na kursach mistrzowskich pod kierunkiem Peter Nagy, Kathryn Stott, Steven Osborne, Mikhail Lidsky, William Fong i Martino Tirimo. Ostatnio wystąpił na prywatnej lekcji z Maximem Vengerovem.

 

Dimitris jest studentem Masters of Performance w Royal College of Music w Londynie w klasie profesora Niel Immelman i Dmitri Alexeeva, gdzie jest stypendystą Somers-Mountfort.

 

Dimitris jest także wspierany przez Life Action Trust w Londynie i EdmissionUK.

2 lutego 2019

godz. 18.00

Miejski Ośrodek Kultury

ul. Siedlecka 1a

sala widowiskowa

bilety: 20 zł /15 zł