Rewanż z Turczynkami już 10 grudnia

IMG_0696W czwartek 10 grudnia na Azoty Arenie odbędzie się mecz rewanżowy Chemika Police z tureckim Eczacibasi Stambul. W związku z tym wydarzeniem 7 grudnia władze klubu zorganizowały konferencję prasową, w której wzięły udział zawodniczki: Mariola Zenik, Joanna Wołosz i Aleksandra Jagieło oraz prezes klubu Joanna Żurowska i trenerzy: Giuseppe Cuccarini i Jakub Głuszak.

– Zakończyliśmy bardzo dobrą pierwsza kolejkę w Orlen Lidze. Naszym celem jest obrona tytułu Mistrza Polski. Odbyliśmy 15 dobrych spotkań w ciągu niespełna 2 miesięcy – mówiła na wstępie Joanna Żurowska. – Za to chciałabym podziękować oraz pogratulować zawodniczkom i trenerowi; z takim świetnym wynikiem przestępujemy do drugiej fazy – kontynuowała.

Celem udziału w rozgrywkach Ligi Mistrzyń natomiast jest awans do Final Four. Chemik w tym roku nie będzie organizatorem tej imprezy.

Po doświadczeniach z Turczynkami w pierwszym meczu z Eczacibasi, trener Cuccarini wierzy, że zawodniczki Chemika Police dadzą z siebie wszystko i nie powtórzą błędów, które oddalały je od zwycięstwa. – W Turcji przegraliśmy 0:3, ale za każdym razem byliśmy blisko zwycięstwa. Każdy z setów rozstrzygał się dopiero w końcówce. Wiem i jestem przekonany, że w meczu rewanżowym spiszemy się jak najlepiej, a dziewczyny zagrają siatkówkę na najwyższym poziomie – mówił trener.

Zarówno on jak i zawodniczki, przyznały, że serwis nie był najmocniejszą stroną Chemika; słaba zagrywka nie przysporzyła polickiej drużynie punktów. – Wiemy, w których elementach mamy rezerwy, a których nie wykorzystałyśmy w poprzednim meczu- przyznała kapitan zespołu Aleksandra Jagieło.

Trener dodał, że bardzo istotnym elementem, na który liczy zespół jest atmosfera i dobry doping. W tym miejscu wspomniał udane spotkanie z Dynamo Kazań w Azoty Arenie, wygrane przy znaczącym udziale kibiców.

Dostępne są jeszcze bilety na mecz, a dla grup zorganizowanych przygotowano specjalne promocje (bilety po 2,50 zł).

Czwartek, 10 grudnia godz. 18.00 Azoty Arena