SMS II Police wygrywa i jest liderem III ligi

Zawod000niczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police pokonały w drugim spotkaniu III ligi Osiemnastkę Szczecin. Wygrały 3:2. Pierwszy set środowego spotkania to początkowo wyrównana gra (6:4). Potem SMSki zaczęły wychodzić na prowadzenie (13:8). Pięciopunktowa przewaga została jednak bardzo szybko zniwelowana. Zrobiło się 20:20, a potem przyjezdne dostały jakby wiatru w żagle. Zdobyły kolejne trzy punkty, potem kolejne i wygrały 25:22.W drugim secie, podobnie jak w pierwszym, walka toczyła się punkt za punkt tylko na początku. Pierwsza przerwa dla SMS II Police przy stanie 6:10 na niewiele się zdała. Szczecinianki górowały w każdym elemencie gry, wykorzystywały także błędy gospodyń. Przewaga rosła (14:11, 18:12, 21:13), a SMSki nie mogły sobie poradzić z dobrze grającymi w tej partii rywalkami. Przegrały 15:25, a w setach już 0:2. Taki przebieg spotkania podziałał mobilizująco na zawodniczki trenera Mateusza Sylli. W kolejnej partii to SMSki były lepsze i bardziej skuteczne. Przewagę, którą wypracowały na początku, utrzymały do końca. Wygrały 25:19.W czwartym i piątym secie wygrały policzanki, choć nie bez trudu. W czwartym secie zdobyły pięciopunktowe prowadzenie (22:17), a w końcówce lepiej poradziły sobie z presją i wygrały 25:23. W piątym secie, to szczecinianki były na prowadzeniu (8:6). Potem gospodynie przy dopingu swoich koleżanek zaczęły grać ambitniej i mniej bojaźliwie. Nie dość, że wyrównały (9:9), to jeszcze wyszły na prowadzenie (12:10). Nie oddały go już do końca spotkania, wygrywając 15:11 i całe spotkanie 3:2.

 SMS II Police – Osiemnastka Szczecin 3:2 (22:25, 15:25, 25:19, 25:23, 15:11)

 SMS II Police: Woźniak, Kondla, Mendowska, Grzelczak, Sośnicka, Olkiewicz, Bohdanowicz (l) oraz Styber, Czapkowicz, Świeczkowska, Frąk, Muda

 Po rozegraniu dwóch spotkań, SMS II Police lideruje w tabeli III ligi z kompletem czterech punktów.

Hala widowiskowo-sportowa Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach została wybudowana w ramach projektu INT-08-0015 pn. „Rozbudowa i modernizacja transgranicznej bazy edukacyjno – sportowej w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach oraz w Niemiecko – Polskim Gimnazjum w Löcknitz” dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Celu 3 „Europejska Współpraca Terytorialna” – „Współpraca Transgraniczna” Krajów Meklemburgia – Pomorze Przednie/Brandenburgia i Rzeczpospolitej Polskiej (Województwo Zachodniopomorskie) 2007-2013.

***************************

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Police w piłce siatkowej dziewcząt w Zespole Szkół w Policach powstała w 2007 roku. Jej celem jest profesjonalne szkolenie zawodniczek grających w piłkę siatkową.

Klasy przeznaczone są dla dziewcząt, które ukończyły gimnazjum. SMS wchodzi w skład Zespołu Szkół jako klasy liceum ogólnokształcącego na poziomie umożliwiającym kontynuowanie nauki na studiach. Zajęcia edukacyjne i sportowe są tak zorganizowane, aby zawodniczki mogły łączyć naukę ze sportem w sposób bezkonfliktowy.

Program Szkolenia Sportowego SMS „POLICE” zakłada stały dopływ prawidłowo wyszkolonych zawodniczek do reprezentacji narodowej. Zawodniczki SMSu zachowują jednak przynależność klubową.