SMS POLICE MISTRZEM POLSKI SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

119Zawodniczki SMS Police wywalczyły tytuł Mistrza Polski szkół gimnazjalnych!

Drużyna trenera Wojciecha Kaszy, którą w zawodach prowadził w zastępstwie trener Leszek Piasecki nie miała sobie równych w Kołobrzegu. SMSki rozegrały sześć meczów – wszystkie wygrały nie tracąc przy tym seta. W spotkaniach grupowych policzanki trafiły na drużyny z Olsztyna, Jarosławia i Warszawy.

Z kompletem zwycięstw awansowały do nowej grupy, w której pokonały Poznań i Legionowię. W meczu o pierwsze miejsce SMSki mierzyły się z drużyną z Tychów. W pierwszym secie uczennice SMS Police zdeklasowały rywala wygrywając 25:13. W drugim natomiast gra się wyrównała, a emocje trwały do samego końca. Policzanki miały kilkukrotnie w górze piłkę meczową, jednak tyskie zawodniczki wyrównywały. W końcu przy stanie 27:26 policzanki zdobyły kolejny punkt i wygrały 28:26, a w całym spotkaniu 2:0. Tym samym policka drużyna wywalczyła tytuł Mistrza Polski szkół gimnazjalnych.radio4radio3118117

Wyniki SMS Police

SMS Police – Olsztyn 2:0 (25:17, 25:12)

SMS Police – Warszawa 2:0 (25:22, 25:11)

SMS Police – Jarosław 2:0 (25:18, 25:14)

SMS Police – Poznań 2:0 (25:10, 25:17)

SMS Police – Legionowo 2:0 (25:21, 25:21)

SMS Police – Tychy 2:0 (25:13, 28:26)

SMS Police: Oliwia Bałuk, Zuzanna Szperlak, Eliza Wawrzoła, Magda Stysiak, Lidia Jarzembska, Gosia Banasiak, Martyna Świech, Żaneta Świątek, Kalina Bik, Julia Bartniczuk, Natalia Andrzejewska, Dominika Grzebuła

– Pokazaliśmy naprawdę wielką klasę. Na ogólnopolską gimnazjadę pojechaliśmy po raz pierwszy. Wygraliśmy sześć meczów, nie tracąc żadnego seta. Trener Wojciech Kasza znakomicie przygotował zespół do rozgrywek, a trener Leszek Piasecki pomógł drużynie już na miejscu, w Kołobrzegu. Jesteśmy najlepsi w Polsce! – mówi Mateusz Frąckowiak ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police.