SMS Police wygrywa na zakończenie sezonu

smsTo było udane zakończenie sezonu w wykonaniu zawodniczek Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police. Policzanki zagrały dobre spotkanie i wygrały 3:1 z Atomem II Sopot.

Od samego początku toczyła się ciekawa i emocjonująca gra. Szczelny blok, silny atak i udana zagrywka pozwoliły policzankom na odskoczenie od rywala na kilka punktów. Przy stanie 20:17 dla SMS gra gospodyń nieco się spowolniła. Wykorzystały to przyjezdne, które najpierw wyrównały, a potem odebrały szansę na wygranie pierwszej partii.

Mimo, że pierwszego seta policzanki przegrały, to zagrały dobrze i w następnych odsłonach było jasne, że SMS-ki nie odpuszczą. W drugim secie, podobnie jak w pierwszym, toczyła się wyrównana gra. W końcówce partii SMS-ki wyszły na prowadzenie i miały w górze piłkę setową (24:23). Sopocianki wyrównały, jednak w następnych dwóch akcjach były bezradne. SMS wygrał 26:24, a w setach było 1:1.

Trzecia i czwarta partia to jeszcze lepsza gra gospodyń. Udane kiwki, szczelne bloki, precyzyjne ataki, a co najważniejsze trudne zagrywki spowodowały, że zawodniczki trenera Grzegorza Wróbla nie potrafiły przechylić szali na swoją stronę. SMS wygrał obie partie 25:22 i cieszył się z zasłużonego zwycięstwa nad Atomem 3:1.

SMS Police – Atom II Sopot 3:1 (23:25, 26:24, 25:22, 25:22)

SMS Police: Tymosiewicz, Wiązowska, Karsztun, Wojtanek, Chmielnicka, Oktaba, Elko (l) oraz Bartkiewicz, Abramajtys, Wachel, Pulikowska, Jakóbiak

Atom II Sopot: Grzmocińska, Gajewska, Piotrowska, Kaczyńska, Tucholska, Majkowska, Nowak (l) oraz Krasula, Urbanowicz, Mras, Kuziak (l)