Spotkanie wyborcze PiS w Klubie Nauczyciela

4 października w polickim Klubie Nauczyciela Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało spotkanie z kandydatem na burmistrza Polic Sławomirem Dmochowskim.

Po tych kilku już wydarzeniach kampanijnych z udziałem kandydatów, czy to na burmistrza czy to na radnych, daje się zauważyć jedno, a mianowicie, że uczestnikami tychże spotkań są w głównej mierze, o ile nie wyłącznie, zwolennicy danego ugrupowania. Nie spotkamy tu zwykłych mieszkańców Polic, wyborców zainteresowanych programami poszczególnych ugrupowań, chcących ugruntować  lub zweryfikować swoje preferencje wyborcze. Albo społeczeństwo naszej gminy jest tak dalece nie zainteresowane sprawami miasta i tym kto w najbliższej przyszłości będzie nim zarządzał, albo już wiedzą na kogo zagłosują i nie muszą brać udziału w wiecach wyborczych. Choć ta druga ewentualność wydaje mi się mało prawdopodobna.

Wracając jednak do wczorajszego popołudnia ze Sławomirem Dmochowskim w roli głównej, kandydat PiS przedstawił 6 głównych punktów, jakie chce zrealizować zostając burmistrzem Polic. Są to podstawowe założenia na nadchodzącą kadencję. :

– 150 nowych mieszkań w ramach programu „Mieszkanie +”

– wodny placu zabaw

– doświetlenie ulic diodami LED

– walka ze smogiem

– zatrzymanie podwyżek opłat za wodę i ścieki

– uruchomienie roweru miejskiego

Być może nie za wiele jak na 5 lat władania gminą, jednak wiemy z doświadczenia, że czcze obietnice w kampaniach nijak się potem mają jeśli chodzi o ich realizację. Może zatem lepiej nie obiecywać przysłowiowych gruszek na wierzbie a jedynie to co jest realne. W rozmowie na żywo (można ją obejrzeć na: https://www.facebook.com/WiesciPolickie/) kandydat mówił dodatkowo m.in.  o wybudowaniu drugiego żłobka , bardzo potrzebnego miastu i o pozyskiwaniu funduszy na remonty dróg. W niektórych tematach, zwłaszcza dotyczących szerzej powiatu polickiego kandydat mógł liczyć na wsparcie Dominika Brzęckiego- radnego powiatowego. Radę Miejską obecnej kadencji reprezentował na spotkaniu Mariusz Różycki.

Sławomir Dmochowski ma w swoich założeniach również poprawę współpracy między samorządem a rządem, niezależnie od tego, jaka partia polityczna obejmie stery po wyborach parlamentarnych. Zapytany o możliwe koalicje powyborcze był bardzo ostrożny w deklaracjach, jednak nie wykluczył współpracy zarówno ze Wspólnotą Samorządową Gryf XXI jak i Projektem Police reprezentowanym przez Krystiana Kowalewskiego. Więcej informacji zawiera zapis wideo z relacji na żywo . Zapraszam do obejrzenia.

Małgorzata Marek-Ułasiewicz