Uprawiał w domu konopie

Police, dn. 21.06.2014 r.

krzaczek

Policcy kryminalni zatrzymali 39 – latka, u którego w wyniku przeszukania w jednym z pokoi ujawnili domową uprawę konopi indyjskich w specjalnie do tego zmontowanym stelażu. Policjanci zabezpieczyli trzy doniczki z roślinami Policzanin usłyszał cztery zarzuty. Grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło w piątek 20 czerwca w godzinach popołudniowych w Policach. Mężczyzna zaskoczony wizytą policjantów, nie stawiał oporu przy zatrzymaniu. Już we wnętrzu mieszkania dało się wyczuć charakterystyczną woń. To, co policjanci zobaczyli w jednym z pokoi tylko potwierdziło ich przypuszczenia. 39 – latek uprawiał w mieszkaniu konopie indyjskie w specjalnie zmontowanym do tego stelażu. Plantacja wyposażona była we wszystkie niezbędne urządzenia wspomagające wzrost roślin m. in. lampy grzewcze. Policjanci zabezpieczyli trzy doniczki z tymi roślinami o wysokości około jednego metra. Ponadto zabezpieczyli nasiona konopi oraz młynek elektryczny.

Mężczyzna usłyszał cztery zarzuty, tj. uprawy konopi, posiadania przyrządów służących do przerabiania narkotyków oraz dwa zrzuty udzielania narkotyków innym osobom. Za te przestępstwa grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Jolanta Szalińska oficer prasowy KPP Police