Uwaga pirat!

 

Nie zatrzymał się do kontroli, nie stosował do wydawanych poleceń, wprowadził zagrożenie dla innych użytkowników ruchu, a zamiast prawa jazdy miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Łącznie za jedną przejażdżkę zebrał 29 punktów karnych.

 

 

Przed godziną 18.00 na ul. Szczecińskiej w Pilchowie funkcjonariusze polickiej drogówki kontrolowali pojazdy. Kiedy jadący na szczecińskich numerach rejestracyjnych sprinter przekroczył prędkość o ponad 20 km i nie zatrzymał się do kontroli, funkcjonariusze podjęli za nim pościg. Na nic się zdało używanie świateł błyskowych i sygnałów dźwiękowych. Pojazd nie dość, że się nie zatrzymał to przejechał linię ciągłą, wpadł w niekontrolowany poślizg czym stworzył zagrożenie dla innych użytkowników ruchu, ostatecznie zahamował dopiero przed jeziorem gdzie wypoczywali ludzie.

 

 

 

51 – letni kierujący zapytany o przyczynę ucieczki oświadczył, ze nie słyszał sygnałów dźwiękowych radiowozu, nie widział świateł błyskowych, a właściwie to w ogóle nie widział pędzącego za nim oznakowanego radiowozu.

 

 

 

Z ust mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu, wobec czego został przebadany. Wynik badania z każdą chwilą powiększał się, a wyjściowymi były dwa promile. Kierowca nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Łącznie zebrał 29 punktów karnych. Za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 i minimum 5000 zł grzywny.