Walkower 3:0 dla Chemika

Niestety mecz Chemika z Orłem Wałcz nie odbył się. Wpływ miały na to fatalne warunki atmosferyczne i brak chęci drużyny gości do gry na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Sztab drużyny Orła stwierdził, że zawodnicy nie mają odpowiedniego obuwia do gry na takowej nawierzchni i poinformował, że nie rozegrają w tym meczu.  Wydział Gier ZZPN zweryfikował wynik meczu Chemik – Orzeł na 3:0 dla Chemika.

Uzasadnienie Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. 

Podczas weryfikacji sprawozdania sędziego oraz innej dokumentacji dotyczącej spotkania IV ligi zaplanowanego na dzień 01.12.2018 roku pomiędzy Chemik Police a Orzeł Wałcz, Wydział Gier i Ewidencji ustalił następujące fakty:

  1. Podczas przedmeczowej inspekcji boiska przy ulicy Siedleckiej w Policach sędzia spotkania po konsultacji z kierownikami drużyn stwierdził, że stan boiska nie pozwala na przeprowadzenie zawodów ze względu na liczne oblodzenia, zmarzniętą murawę.
  2. Chemik Police jako gospodarz spotkania, zgodnie z S 2 pkt.ll Regulaminu Rozgrywek zaproponował grę na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Piaskowej w Policach, zweryfikowaną do rozgrywek IV ligi. Klub Orzeł Wałcz był powiadomiony o możliwości gry na alternatywnym boisku ze sztuczną nawierzchnią w Policach (pismo z 26.07.2018 )
  3. Klub Orzeł Wałcz odmówił gry na boisku umożliwiającym przeprowadzenie przedmiotowego spotkania.

Na podstawie zgromadzonej dokumentacji, zgodnie z: S 15 ust.5 lit. b Regulaminu Rozgrywek Mistrzowskich ZZPN na sezon 2018/2019 Wydział Gier i Ewidencji Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej w Szczecinie na posiedzeniu w dniu 06.12.br. postanowił:

Zweryfikować wynik spotkania IV ligi zaplanowanego na dzień 01.12.br godz. 13.00 pomiędzy drużynami KP Chemik PoliceKS Orzeł Wałcz jako walkower 3 : 0 na korzyść drużyny Chemik Police z powodu odmowy gry w zawodach przez drużynę Orzeł Wałcz.