Wiadomości | Wieści Polickie


Wiadomości

„Bezpieczny przedszkolak” 2016/2017

Jose Torres jedną z gwiazd Dni Chemika

Dni Chemika już za nami. W ostatnią sobotę plaża w Trzebieży tętniła życiem goszcząc gwiazdy polskiej estrady. Organizatorzy zaoferowali uczestnikom festynu kilka koncertów:  Dawida Kwiatkowskiego, Mony, Agaty Sobocińskiej, zespołu Kombii oraz znanego kubańskiego muzyka- Jose Torresa. Zarejestrowaliśmy krótkie rozmowy z artystami, które prezentujemy na naszej stronie. Poniżej kilka informacji zaczerpniętych ze strony internetowej Jose Torresa.

Wieści z powiatu

26 maja odbyła się XXX sesja Rady Powiatu w Policach. Powiatowi radni podjęli między innymi uchwałę zmieniającą budżet Powiatu Polickiego i udzielili pomocy finansowej Gminie Police.  Rozpatrzono także skargę dotyczącą działalności Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Policach. Powiatowi radni zapoznali się również z dokumentem „Ocena zasobów pomocy społecznej w Powiecie Polickim” i zapoznali się ze „Sprawozdaniem z realizacji Programu Współpracy Powiatu Polickiego z Organizacjami Pozarządowymi w 2016 roku”.

Dziękujemy Joannie Wołosz za grę w Chemiku

Joanna Wołosz nie będzie reprezentować barw Chemika Police w sezonie 2017/18. Aśka w Chemiku występowała od sezonu 2015/16. Do naszego klubu przeszła z Busto Arsizio, z którym zdobyła srebrny medal Ligi Mistrzyń.  W Policach wygrała swoje pierwsze mistrzostwo Polski w karierze. Łącznie w ciągu dwóch lat zapisała na swoim koncie 2 tytuły mistrzowskie i 2 Puchary Polski. 

Prezes Wardacki w Dniu Chemika

 

   W trakcie koncertu Agaty Sobocinskiej policka publiczność reagowała w sposób wyjątkowy. Na scenie występowała jedna z nich.

Jose Torres w Dniu Chemika

Wicepremier Gowin w „Policach”

Dni Chemika trasa: POLICE – TRZEBIEŻ

Francja i Kostaryka wygrywają w Powiecie Polickim

      W odbywającym się 20 maja w Powiecie Polickim turnieju Netto MiniMundial zwyciężyły drużyny Francji i Kostaryki. Zawody odbyły się na boisku „Orlik” przy Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach.

Drużyny ze szkół podstawowych rywalizowały w dwóch kategoriach: klasy 3-4 i klasy 5-6. Łącznie wystartowało dziesięć drużyn. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonała Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach.

XXII Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich

     11 i 12 maja br. w Kołobrzegu odbyło się XXII Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich. Powiat Policki reprezentował Starosta Policki Andrzej Bednarek.

Obecni na tym wydarzeniu delegaci przyjęli 6 stanowisk w sprawach dotyczących samorządu powiatowego.

Lista stanowisk, które zostały przyjęte znajdują się na stronie Związku Powiatu Polskich – http://www.zpp.pl/wydarzenia/xxii-zgromadzenie-ogolne-zpp

Tekst i Foto: Związek Powiatów Polskich

„Program SPOŁECZNIK – zachodniopomorski system wspierania inicjatyw oddolnych”

PROGRAM „SPOŁECZNIK” – zachodniopomorski system wspierania inicjatyw oddolnych. Zadanie jest finansowane z budżetu Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego.

O programie
Program „Społecznik” to nowa inicjatywa Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego mająca na celu wsparcie oddolnych inicjatyw mieszkańców Pomorza Zachodniego. Jego celem jest rozwój i pobudzenie aktywności społecznej i obywatelskiej mieszkańców i organizacji pozarządowych z terenu województwa zachodniopomorskiego.

I Turniej Brydża Sportowego o Puchar Starosty Polickiego

      21 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbył się pierwszy Turniej Brydża Sportowego o Puchar Starosty Polickiego. Pomysłodawcą i organizatorem turnieju była sekcja brydża sportowego działająca w Polickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Na szczęście to tylko ćwiczenia

     23 maja na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia autobusu i samochodu osobowego z pociągiem towarowym. Na szczęście były to tylko ćwiczenia, w których wzięło udział ponad 150 osób.

Scenariusz ćwiczeń zakładał zderzenie autobusu i samochodu osobowego z pociągiem. Uderzenie było na tyle silne, że część pasażerów została zakleszczona w pojazdach. Ćwiczenia zorganizowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach. Na miejscu zdarzenia były karetki pogotowia ratunkowego, policja i strażacy.

2 i 3 czerwca Dni Polic – zaprasza burmistrz

Dobrze, że to symulacja. Ćwiczenia na terenie „Polic”