Wiadomości | Wieści Polickie


Wiadomości

Festyn Rady Osiedla nr 6 na Dzień Dziecka

PLAKAT DZIEN DZIECKA-2015 plakatTokarczyk

 

 

 

 

 

Ryszard Tokarczyk

Chłopcy w SMS Police

images      Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Policach uruchamia nabór wysokich dziewcząt i chłopców na rok szkolny 2016/2017.Prowadzimy klasy gimnazjalne i licealne z rozszerzonymi zajęciami z języków obcych. Umiejętność gry w siatkówkę i znajomość języków obcych to przepustka do wielkiego i ciekawego świata sportu.www.smspolice.pl Klasa I i II Gimnazjum:     – 16 godzin/tygodniowo zajęć sportowych,
– 8  godzin/tygodniowo języka niemieckiego,
– 4 godziny/tygodniowo języka angielskiego,
Klasa III Gimnazjum:    – 20 godzin/tygodniowo zajęć sportowych
– języki jak w klasie I i II.

Klasy Licealne:    – 20godzin/tygodniowo zajęć sportowych,
– realizują program liceum ogólnokształcącego,.

Dzień Historii o Policach

imagesimages

Nauczycielka historii Gabriela Zalewska organizuje Dzień Historii. Więcej na:http://www.zspolice.pl/zspolice/aktualnosci/dzien_historii_w_policach_%E2%80%93_3_vi_2016_-1423.html

Po sezonie – Anna Werblińska czyli #poSezonie

 Kontynuujemy cykl w Chemik Police TV. #poSezonie pokazywać będzie najciekawsze ujęcia zawodniczek, jakie wyłapała nasza kamera.  Drugi odcinek pokazuje sezon 2015/16 w wykonaniu Anny Werblińskiej, jednej z najlepszych polskich przyjmujących.  Werblińska w Chemiku gra od trzech lat. Zdobyła z klubem trzy mistrzostwa i dwa Puchary Polski. Przez wielu ekspertów uznawana jest za najwszechstronniejszą polską lewoskrzydłową. „Andzia” w minionych rozgrywkach ORLEN Ligi rozegrała 20 spotkań. Zdobyła 170 puntów (średnio blisko 7 w każdym z rozegranych meczów). Najwięcej z nich atakiem (134 oczka przy 38-procentowej skuteczności).

#poSezonie z Anną Werblińską dostępne jest w Chemik Police TV.  Pierwszy odcinek serii #poSezonie poświęcony był Helenie Havelkovej. Można zobaczyć go TUTAJ.

Starostwo Powiatowe informuje

– Gra Miejska „Na Tropie Europy” – http://policki.pl/gra-miejska-tropie-europy/
– Europejski Uniwersytet Latający – http://policki.pl/europejski-uniwersytet-latajacy/
– Aleksander Doba promuje Powiat Policki –
http://policki.pl/olek-doba-promuje-powiat-policki/
– 31 maja mija termin składania wniosków o dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych –
http://policki.pl/31-maja-mozna-skladac-wniosek-o-dofinansowanie-turnusu-rehabilitacyjnego/
– Warsztaty „Dasz radę, Seniorze!” – http://policki.pl/warsztaty-dasz-rade-seniorze/
– V Przetwornik za nami – http://policki.pl/v-przetwornik-nami/
– Wietrzenie szaf i polskie jabłka – http://policki.pl/wietrzenie-szaf-polskie-jablka/
– 1 czerwca możliwość oddania krwi – http://policki.pl/oddaj-krew-policach-1-czerwca/
– Historyczny awans SMS Police do Ogólnopolskiej Gimnazjady –
http://policki.pl/historyczny-awans-sms-police-ogolnopolskiej-gimnazjady/

Przetwornik – postscriptum

gluszyk-619x930Marcin Głuszyk

przetwornik_logoV PRZETWORNIK – Ogólnopolski Przegląd Twórczości Młodzieży zgromadził blisko 200 uczestników. Byli nimi podopieczni Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych i Socjoterapeutycznych z Trzebieży, Szczecina, Warszawy, Wrocławia, Czuchowa, Trzcińca, Czaplinka, Rzepczyna, Ryszewka.
Program PRZETWORNIKA obejmował:
– prezentacje sceniczne młodzieży: występy zespołów muzycznych, spektakle teatralne, skecze kabaretowe, pokazy tańca, prezentacje teledysków,
– wystawę rękodzieła, prac plastycznych i fotografii młodzieży,
– warsztaty artystyczne prowadzone m.in. przez wolontariuszki z Centrum

Zachodniopomorska Wiosna Poezji Różance

13240501_239081109790746_8201378376012164547_n                                           Jako   jedno    ze    Stowarzyszeń    uczestniczących   czynnie   w  Zachodniopomorskiej  Wiośnie   Poezji   będziemy   tam   reprezentować   Police.

Będzie to  spektakularne,  multimedialne   wydarzenie   (obraz, dźwięk)   promujące   twórców, między  innymi   polickich.     Główną pieczę nad   koncertem    sprawuje   szczeciński oddział Związku Literatów Polskich.

Anioł: Zagramy w Lidze Mistrzyń

Rozmowa z Radosławem Aniołem, dyrektorem zarządzającym Chemika Police.

– Media jak jeden mąż uznały, że miniony sezon był udany w kontekście polskich rozgrywek i nieudany w kontekście Ligi Mistrzyń. Czy można na sytuację spojrzeć inaczej?

– Można. Zgadzam się, że sezon w Polsce był dla nas bardzo udany. Zdobyliśmy potrójną koronę, czyli wszystko, co można zdobyć w naszym  kraju. Przegraliśmy zaledwie dwa spotkania. Mieliśmy najmocniejszy skład w lidze, nie ulega to

5.Przetwornik – ogólnopolski Przegląd Twórczości Młodzieży z placówek wychowaczych

przetwornik_logo     Zapraszamy na 5.Przetwornik – ogólnopolski Przegląd Twórczości Młodzieży z placówek resocjalizacyjnych, wychowawczych i socjoterapeutycznych. Impreza jest wspierana przez Powiat Policki i objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji. Ponad 150 osób 10 ośrodków  z całej Polski prezentować będą swoją twórczość (spektakle teatralne, muzykę, skecze, taniec teledyski, filmy). W załączeniu program, a w nim m.in.:
Niedziela
–  prezentacje twórczości młodzieży,
– warsztaty artystyczne z aktorami Zachodniopomorskiej OFFensywy Teatralnej, studentami z US, aktorami Teatru ABANOIA,

Wieści na Kongresie Polskich Mediów

 

Ciechocinek – Miasto Zdrowia

Historyczny awans polickiej SMS do ogólnopolskiej Gimnazjady

DSC_4295     Gimnazjalne zawodniczki SMS Police zwyciężyły w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady. Tym samym awansowały do Ogólnopolskich zawodów.

Po raz pierwszy w historii zawodniczki SMS Police wywalczyły tytuł Mistrza Województwa Zachodniopomorskiego w kategorii szkół gimnazjalnych. W rozgrywanym 13 maja w Szczecinie Finale Województwa nie miały sobie równych i zasłużenie zajęły pierwsze miejsce.

SMS również dla chłopców

Baltic Neopolis Orchestra wystąpi w Policach

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Obchody 75 rocznicy polskiej administracji w Policach rozpocznie koncert Baltic Neopolis Orchestry z portugalskim skrzypkiem Emanuelem Salvadorema, który odbędzie się już 26 czerwca w polickim Parku Staromiejskim.

Koncert będzie pierwszym z cyklu kilku innych wydarzeń organizowanych w Policach. Miejski Ośrodek Kultury w Policach zaprasza do Parku na koncert muzyki klasycznej w wykonaniu znanych i poważanych artystów z zespołu Baltic Neopolis Orchestra. Jako solista wystąpi z Orkiestrą znakomity skrzypek z Portugalii Emanuel Salvador.

Dobry początek roku w Grupie Azoty

logo_over   Grupa Azoty zakończyła pierwszy kwartał 2016r. z porównywalnym do ubiegłorocznego zyskiem netto na poziomie 307 mln zł (306 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego). Na poziomie zysku z działalności operacyjnej EBIT wynik wzrósł o ponad 25 mln zł względem roku ubiegłego przy niższych o blisko 360 mln zł przychodach ze sprzedaży na poziomie 2,47 mld zł (wobec 2,83 mld w 1Q roku ubiegłego).

Ze strony Grupy Azoty wyniki I kwartału-klinij tutaj

Biblioteka inspiruje

       program TB 2016ulotka.s.1    Zarząd Koła nr 11 SBP wraz Dyrekcją Biblioteki im. M. Skłodowskiej-Curie w Policach
        SERDECZNIE ZAPRASZA 
do udziału w ramach obchodów XIII OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK ‚2016 

W sprawie składania e-deklaracji/informacji podatkowych za pomocą platformy ePuap2

S2860003Police, dnia 6 maja 2016r

Komunikat

Od 1 stycznia 2016r. istnieje możliwość składania do organu podatkowego Urzędu Miejskiego w Policach deklaracji i informacji podatkowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem Platformy Usług Administracji Publicznej, zwanej „ePUAP2″, tzn.: