Wiadomości | Wieści Polickie


Wiadomości

Chemik w komplecie

14527388_1260032917381371_1986841676_n-1-490x234d0x0Od piątkowego (30.09.) treningu Chemik Police przygotowuje się do sezonu 2016/17 w komplecie. Do Azoty Areny wróciły Joanna Wołosz, Malwina Smarzek i Aleksandra Krzos, które dotychczas nie uczestniczyły w okresie przygotowawczym naszej drużyny. Wymienione zawodniczki brały udział w zgrupowaniach reprezentacji Polski.

II Powiatowy Tydzień Czerwonej Krwinki już za nami!!! Okazało się, że warto było!

tn_dscn0701Propozycja oddania krwi w specjalnie dostosowanym do tego ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie spodobała się mieszkańcom Powiatu Polickiego. Chociaż nie wszyscy chętni spełniali wymogi warunkujące dopuszczenia do oddania krwi, to cała akcja zakończyła się niewątpliwym sukcesem.
Organizatorami akcji byli: Powiat Policki, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej Klub Honorowych dawców Krwi im. H. Dunanta w Policach wraz z gminami: Dobra, Kołbaskowo, Nowe Warpno i Police.

Kulisy Energa Bobolice Cup 2016 [wideo]

14480747_552336094891330_8615042469261980910_o-490x234d0x0Chemik Police zwyciężył w Energa Bobolice Cup 2016, pierwszym przedsezonowym turnieju dla mistrzyń Polski. Policzanki zmierzyły się z Legionovią Legionowo, PTPS Piłą i Pałacem Bydgoszcz. Podopieczne Jakuba Głuszaka wygrały wszystkie spotkania, w całym turnieju oddały zaledwie dwa sety. Zawody w Bobolicach włączają się w przygotowania do nadchodzącego sezonu.

Gwiazdy sportu i młodzi zawodnicy z powiatu polickiego na wspólnym treningu.

lks_victoria95_przeceaw_przeceaw1Ponad 110 młodych zawodników z Klubów Sportowych Orange spotkało się w czwartek w Szczecinie. Walkę o tytuł najlepszego klubu w regionie urozmaicił trening z Jerzym Dudkiem, Arturem Siódmiakiem oraz Tomaszem Jankowskim. Zwyciężył klub Błonie Barwice. Drugie i trzecie miejsce zajęli reprezentanci UKS B-MAX ZS Grzmiąca i KS Szansa – Stowarzyszenie osób niepełnosprawnych.

To ten sam Fryzjer walczy o życie kolegi

     Zawodnik MMA, zapalony motocyklista z nożyczkami w ręku. Niebezpieczny? Być może – dla innych fryzjerów. Daniel Traut, który w tym zawodzie pracuje od dziesięciu lat planuje ustanowić pierwszy rekord w strzyżeniu głów w kraju na czas. Fryzjer z Polic zrobi to jako pierwszy. Ambicje sięgają dalej. Planuje pobić rekord Guinessa. Obecnie takim rekordzistą jest fryzjer z Ameryki, pod nożyce którego oddały się 392 głowy w dwanaście godzin.

Dochód z imprezy zostanie przekazany na ratowanie życia kolegi daniela Trauta cierpiącego na nowotwór – glejaka.

       Daniel zmierzy się tym razem z samym sobą. Początek wielkiego strzyżenia 0 12 w niedzielę 2 października w zakładzie  fryzjerskim przy  Bankowej w Policach.

Fryzjer ma zamiar pobić rekord Guinessa i pomóc choremu na raka

57eb83cc847f8_osize250x400q71h529549Trenujący sztuki walki fryzjer z Polic Daniel Traut, który  od 10 lat pracuje w swoim zawodzie ma zamiar ustanowić pierwszy w kraju rekord w strzyżeniu głów na czas. Jego ambicje sięgają dalej, ponieważ planuje pobić rekord Guinessa. rekord to 392 głowy w 12 godzin. Próba ustanowienia rekordu odbędzie się 2 października w salonie przy ul. Bankowej. Dochód zebrany z akcji będzie przekazany na pomoc dla Krystiana Marcinkowskiego, który walczy z nowotworem, a konwencjonalne metody leczenia nie przynoszą skutków.

UWAGA! Zmiany w komunikacji

logoDzisiaj o godzinie 13.00 zostaje przywrócony ruch na ulicy Grunwaldzkiej – na odcinku od Kościuszki do Kołłątaja. W związku z tym wczorajszy komunikat o zmianach w kursowaniu autobusów w dniach 29-30 przestaje obowiązywać. O godz. 13.00 komunikacja autobusowa w tym rejonie wraca do poprzednich tras.

Trwa akcja „Na drodze – wybierz Życie”

tn_img_8836Tym razem w zajęciach pokazowych z udzielania pomocy ofiarom wypadków drogowych w ramach projektu Powiatu Polickiego, współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie, 27 września br. uczestniczyli uczniowie z Publicznego Gimnazjum Zespołu Szkół w Dołujach. Partnerami projektu są Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach oraz Komenda Powiatowa Policji w Policach.

Projekt „profesjONalista”

logo_profesjonalistaProjekt „profesjONalista” jest realizowany przez Zachodniopomorskie Forum Organizacji Socjalnych ZaFOS przy udziale partnerów: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach i Zachodniopomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Projekt finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Projekt będzie realizowany w okresie od 1 sierpnia 2016 do 31 sierpnia 2017 roku.

Głosujemy na Annę Werblińską!

www_plps_apka2-490x234d0x0Kibice w sezonie 2016/17 mają okazję wybrać swój „Głos Siatkarskiej Ligi”. Od nachodzących rozgrywek wprowadzona zostanie aplikacja z funkcją śledzenia spotkań na żywo. Do wyboru będzie opcja słuchania relacji LIVE czytanej przez jedną z zawodniczek ORLEN Ligi.  Każdy z klubów zobligowany był do wyboru jednej przedstawicielki. W głosowaniu na naszym Facebooku zwyciężyła Anna Werblińka, dlatego też została kandydatem Chemika Police na „Głos Siatkarskiej Ligi”.

Chemik wystąpi w Gigantach Siatkówki

program-490x234d0x0Już w najbliższy weekend (30.09. – 02.10.) w Azoty Arenie odbędzie się turniej Giganci Siatkówki.  To jeden z najbardziej rozpoznawalnych turniejów przygotowawczych w kalendarzu polskich zespołów. W tegorocznej edycji zagrają m.in Skra Bełchatów, Zaksa Kędzierzyn-Koźle, VfB Friedrichshafen, Espadon Szczecin i Berlin Recycling Volley. Piątkowy mecz Espadonu z Zaksą zainauguruje rozgrywki Plusligi w sezonie 2016/17. W sobotę Chemik Police zmierzy się z niemieckim SC Potsdam. Początek spotkania o godzinie 14.

UWAGA, UWAGA! Bardzo istotne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w czwartek i piątek (29-30 września):

logoLinia 102 – omijać będzie przystanek Police Rynek i ulicę Wojska Polskiego, kursować będzie ul. Kołłątaja, Mazurską, Piłsudskiego – na trasie urządzone zostaną dodatkowe przystanki „Police Kołłątaja”(w pobliżu skrzyżowania Kołłątaja i Grunwaldzkiej) oraz Police mazurska Kościół

Linia 103 – linia wycofana będzie z ulic Mazurskiej i Kołłątaja, kursować będzie ul. Wojska Polskiego gdzie będzie stawać na przystanku Police Wojska Polskiego(przy dawnym kinie)

Linia 106 – kursować będzie na skróconej trasie Głębokie – Police Kołłątaja(bez podjazdu do przystanku Police Rynek

Siatkarki Chemika w meczu gwiazd

    W sobotę w Azoty Arenie odbył się siatkarski mecz gwiazd. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na pomoc podopiecznym Zachodniopomorskiego Hospicjum Dla Dzieci i Dorosłych. W spotkaniu udział wzięło aż sześć siatkarek Chemika Police: Izabela Bełcik, Izabela Kowalińska, Anna Werblińska, Katarzyna Mróz, Katarzyna Gajgał-Anioł i Agnieszka Bednarek-Kasza. Poza tym sportowy strój przywdziali Joanna Mirek, trener młodego Chemika, Rafał Antczak, fizjoterapeuta, oraz Małgorzata Glinka-Mogentale, była siatkarka naszego zespołu. Trio trenerskie stanowili Jakub Głuszak, Jakub Krebok i Radosław Anioł.

XXII sesja Rady Miejskiej w Policach

img_122627 września 2016r. w Urzędzie Miejskim w Policach odbyła się XXII sesja Rady Miejskiej, która rozpoczęła się sprawozdaniem burmistrza Polic Władysława Diakuna z działalności za okres od 2 września do 27 września.Oto jego fragmenty.
„W związku z obchodami 70-lecia polskich Polic, przypadającymi w 2016 roku, w Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się uroczystości jubileuszowe:-  19 września – Koncert Galowy „A to Polska właśnie” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.- 21 września – Konferencja Historyczna „70 lat polskich Polic”, połączona z wystawą fotograficzną, obrazującą życie pierwszych, powojennych osadników naszego miasta i naszej

Teatr Polski w Szczecinie- repertuar

image description

                                                        MAGIA OBŁOKÓW

 muzyka: Jan Kanty Pawluśkiewicz, Marek Grechuta, Jacek Ostaszewski , reżyseria: Adam Opatowicz, scenografia: Katarzyna Banucha, tekst: Adam Zieliński „Łona”, choreografia: Paulina Andrzejewska, projekcja multimedialna: Simon Bretherton, aranżacje: Krzysztof Baranowski, premiera: 8 września 2012, Duża Scena. Obsada: Olga Adamska, Sylwia Różycka, Katarzyna Sadowska, Marta Uszko, Piotr Bumaj, Filip Cembala, Sławomir Kołakowski, Dariusz Majchrzak, Krzysztof Niewirowski, Damian Sienkiewicz, Olek Różanek /gościnnie/ oraz zespół Krzysztofa Baranowskiego