Wiadomości | Wieści Polickie


Wiadomości

Sprawozdanie burmistrza Polic z działalności za okres od 27 września 2016r. do 25 października 2016r.

gmina_police_herb_900x500-blog   Panie Przewodniczący, Panie i Panowie Radni, szanowni Państwo.
1. 3 października rozpoczęliśmy realizację programu profilaktyki szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców gminy Police po 65 roku życia. W ramach programu zostaną przeprowadzone darmowe szczepienia poprzedzone wywiadem oraz badaniem lekarskim W 2016 roku realizatorami programu szczepień są przychodnie: „Consulta”, „Medika”, „POLVITA”. Szczegóły na stronie internetowej Gminy. Program realizowany jest ze środków budżetowych gminy Police.

Dzień Seniora w Policach

dzien_seniora-23-10-2016   W piątkowe popołudnie 21 października br. w siedzibie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Policach przy ul. Staszica 1, odbyły się obchody Dnia Seniora. Pośród licznych życzeń dla seniorów nie zabrakło również tych od Powiatu Polickiego, który reprezentowany był przez Cezarego Arciszewskiego Przewodniczącego Rady Powiatu w Policach oraz Andrzeja Bednarka Starostę Polickiego i Beatę Karlińską Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach. 

SMS Police zagrał w Kościanie

049   W sobotnim spotkaniu II ligi kobiet zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego uległy w Kościanie miejscowemu UKŻPS 0:3. Było to trzecie spotkanie sezonu w wykonaniu uczennic SMS Police. Pierwsze dwa mecze drużyna trenera Wojciecha Kaszy wygrała po 3:0. W sobotę musiała uznać wyższość rywala, który przed własną publicznością wygrał 3:0 (25:21, 25:20, 25:18). 

Szkoła w Będargowie nosi imię rotmistrza Pileckiego

021-2   W piątek 21 października Szkole Podstawowej w Będargowie nadano imię rotmistrza Witolda Pileckiego. To pierwsza szkoła w Zachodniopomorskiem nosząca imię rotmistrza. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w miejscowym kościele. Później, zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie, rodzice i mieszkańcy Będargowa wzięli udział w wydarzeniu w sali sportowej Szkoły Podstawowej. 

O bezpieczeństwie na cmentarzach we Wszystkich Świętych

132-17324   Zbliża się szczególny czas dla tych, którzy odwiedzają groby swoich bliskich na cmentarzach. Aby nic lub nikt nie zakłócił nastroju spokoju i zadumy należy pamiętać o własnym bezpieczeństwie. Wielu z nas już w październiku wybiera się na cmentarze, aby przygotować groby bliskich do dnia Wszystkich Świętych. Myśląc o zniczach, kwiatach i porządkach przed tym szczególnym dniem nie należy zapominać o własnym bezpieczeństwie. 

Nowe gadżety w klubowym sklepiku

bluza-490x234d0x0   Od najbliższego meczu ligowego z Legionovią Legionowo rozstawiany będzie sklepik z klubowymi gadżetami.  Sklepik, podobnie jak w poprzednim sezonie, rozstawimy zaraz przy wejściu głównym Azoty Areny.  W ofercie mistrza Polski pojawi się kilka nowych pozycji, m.in. koszulki, bluzy i worki. Do kupienia będą również gadżety z poprzednich sezonów, które udostępnimy w promocyjnych cenach. 

Zebranie organizacyjne Dnia dawcy szpiku dla Arka i innych potrzebujących

fb_img_1476815462242   W środę, 26 października 2016r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach przy ul. Siedleckiej 1a o godzinie 17:00 odbędzie się zebranie organizacyjne wraz z Fundacją DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska. Tematem zebrania będzie „Dzień dawcy szpiku dla Arka i innych potrzebujących”. Każdy, kto chce pomóc w organizacji tego dnia i uratować życie Arka i innych, proszony jest o przybycie. Zapraszamy rodzinę i znajomych Arka oraz innych chętnych do pomocy w organizacji akcji.

WIECZÓR LITERACKI – Spotkanie z Michałem Witkowskim

200px-michal_witkowski   7 listopada 2016, godz. 19.00, Duża Scena, Wieczór Literacki – Spotkanie z Michałem Witkowskim (polskim pisarzem, felietonistą, posługującym się ironią i groteską, którego książki zostały przetłumaczone na 30 języków). Zapraszamy Państwa do kasy Teatru po odbiór wejściówek w cenie 1zł. Rezerwacja telefoniczna: 91 433 66 66; 508 553 833. Wieczory literackie w Teatrze Polskim prowadzi prof. US Andrzej Skrendo. Michał Witkowski – polski pisarz, felietonista, trzykrotnie nominowany do Paszportu „Polityki” w kategorii „Literatura” (2005, 2006, 2007), w 2007 został laureatem tej nagrody. Trzykrotnie nominowany do Nagrody Literackiej „Nike”, otrzymał Nagrodę Literacką Gdynia 2006 w kategorii „proza” za Lubiewo. Jego powieść Barbara Radziwiłłówna z Jaworzna-Szczakowej była nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia 2008 oraz została wybrana Książką Lata 2007 Przeglądu Nowości Wydawniczych w Poznaniu.

Wizyta Ambasadora Senegalu w Grupie Azoty

cd97b0eeimg_3613   Prezes Grupy Azoty S.A. Mariusz Bober spotkał się z Ambasadorem Senegalu, Jego Ekscelencją Amadou DABO i przekazał Ambasadorowi gratulacje z okazji niedawnego złożenia listów uwierzytelniających na ręce Prezydenta RP i rozpoczęcia działalności w Polsce.Krótki opis wydarzenia
Prezes Mariusz Bober wyraził przekonanie, że relacje bilateralne zarówno między Polską i Republiką Senegalu, a także Grupą Azoty S.A. będą dzięki osobie Ambasadora, w dalszym ciągu rozwijać się w sposób harmonijny i zrównoważony .

Ruszyły Targi K 2016 w Düsseldorfie

2c32c170k-2016-www-news   Międzynarodowe Targi Tworzyw Sztucznych i Kauczuku, które odbędą się w dniach 19-26 października w Düsseldorfie należą do najbardziej prestiżowych w branży. W tym roku po raz kolejny firmy sektora przedstawią najnowsze pomysły, technologie i innowacje. Grupa Azoty zaprezentuje ofertę trzech segmentów: OXO, Tworzywa i Pigmenty.

Grupa Azoty ZAK S.A. nagrodzona za wynalazczość

093faf6f2016_10_10_platynowy_medal_iwis_-_www   Jako przedsiębiorstwo stawiające na innowacyjność, Grupa Azoty ZAK S.A. nie ustaje w poszukiwaniu kreatywnych rozwiązań, w oparciu o dobre praktyki ze środowiska naukowo – badawczego. Dzięki opracowaniu idei dodatku do tworzyw sztucznych we współpracy z Instytutem Chemii Przemysłowej w Warszawie, firma otrzymała Platynowy Medal podczas International Warsaw Invention Show (IWIS 2016).
Nagrodzony projekt to wynik doświadczenia i dorobku badawczego IchP – twórcy modyfikatorów mineralnych do tworzyw oraz Grupy Azoty ZAK S.A. – producenta plastyfikatorów.

Katarzyna Zaroślińska: Rozbita statuetka przyniesie nam szczęście

au3r8584-490x234d0x0   Katarzyna Zaroślińska o wygranym spotkaniu z Pałacem Bydgoszcz w drugiej kolejce ORLEN Ligi. Gospodynie sprawiły niespodziankę i wygrały pierwszy set 25:23.

– Nie wydaje mi się, żeby pierwszy set by wynikiem stresu czy nerwów. Jesteśmy bardzo doświadczonym zespołem i takie emocje raczej nam nie towarzyszą. Inauguracyjna partia nam po prostu nie wyszła.

Policja troszczy się o bezpieczeństwo dzieci

211-17328_mo2

   Kolejne tygodnie nowego roku szkolnego przydają policjantom kolejnych spotkań z uczniami pierwszych klas szkół podstawowych. Tym razem o tym jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, dlaczego tak ważne jest by być odblaskowym usłyszeli uczniowie z Dołuj i Bezrzecza.

Policja pamięta o bezdomnych

211-17325_mo2

     Okres jesienno – zimowy to trudny czas zarówno dla osób bezdomnych, samotnych jak i bezradnych. Gwałtownie obniżające się temperatury mogą spowodować zagrożenie dla ich zdrowia i życia. Dlatego też każdego roku w tych newralgicznych miesiącach policjanci monitorują sytuację proponując pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Policjanci we współpracy ze Strażą Miejską i Gminną, Strażą Ochrony Kolei, Strażą Graniczną, Strażą Leśną i Ośrodkami Pomocy Społecznej apelują do społeczeństwa aby nie przechodzić

Chemik pokonuje waleczny Pałac

  Chemik Police pokonał Pałac Bydgoszcz 3:1 w drugiej kolejce ORLEN Ligi. Trener Jakub Głuszak desygnował na parkiet kilka siatkarek, które w pierwszej kolejce nie grały lub grały niewiele. Tym samym w wyjściowej szóstce pojawiły się m.in