Wiadomości | Wieści Polickie


Wiadomości

O oświacie w magistracie

Bezpieczny autobus

Trzecie zwycięstwo w Lidze Mistrzyń

 

    Wspólnie z publicznością sukces  Chemiczek fetowali burmistrz Polic Władysław Diakun i przewodniczący rady powiatu Cezary Arciszewski (na zdjęciu).

Chemik Police pokonał Telekom Baku 3:1. To trzecie zwycięstwo policzanek w Lidze Mistrzyń, w tym drugie za trzy punkty.

Komedia „Wieczór Kawalerski”

     Gdy po upojnym wieczorze kawalerskim przyszły pan młody budzi się w łóżku z obcą dziewczyną, zaczyna się lawina komicznych pomyłek z niespodziewanym zakończeniem… Świetna, intrygująca i błyskotliwa sztuka angielskiego autora i aktora. Współczesna farsa erotyczna iskrząca dowcipem sytuacyjnym, napisana ze znakomitym wyczuciem prawideł sceny. Dowód? Amerykanie wykupili już prawa do realizacji filmu! Chcą mieć doskonałą zabawę w stylu filmu Cztery wesela i pogrzeb!

czas trwania : 2h 10 min z przerwą

Reżyseria: Zdzisław Derebecki

Premiera:2012.03.31

Autor: Robin Hawdon

Teatr Sensacji „Pół na Pół”

    Spektakl „Pół na Pół” odbędzie się w ramach Polickiego Festiwalu Komedii. To przesycona czarnym humorem komedia, opowiadająca o dwóch przyrodnich braciach, którzy postanawiają pozbyć się swojej rodzicielki.

   Czy można polubić kogoś, kto źle życzy własnej matce? Okazuje się, że i owszem. Robert i Dominik, którzy na początku jawią nam się jako dwa niezbyt sympatyczne typy (jeden chce uciec, bo ma dość opiekowania się na wpół sparaliżowaną staruszką, drugiemu najbardziej zależy na pieniądzach ze spadku), powoli odkrywają coraz mroczniejsze tajemnice, które pokazują, jakim potworem była i jest ich własna matka. Nestorka rodu nie pojawia się na scenie, jej obecność sygnalizuje tylko natarczywy dzwonek, a mimo to mamy świadomość, że nadal jest wszechobecna i wciąż tyranizuje otoczenie, a na dodatek jest „niezatapialna” jak nie przymierzając pani Wilberforce z „Trzeba zabić starszą panią”…

Festiwal Komedii 2017

    Marzec upłynie w Policach pod znakiem fantastycznych komedii teatralnych w doborowej obsadzie.

W ramach wydarzenia wystąpią m.in.: Piotr Szwedes, Piotr Polk, Bartek Kasprzykowski, Bartosz Opania i inni wspaniali artyści. Policki MOK zaprasza na następujące spektakle:

Wieczór kawalerski”

19.03.2017

Pod niemieckimi łóżkami”

20.03.2017

Pół na pół”

23.03.2017

Bilety ją są w sprzedaży na www.mok.police.pl

Karnet na wszystkie spektakle (130 zł/100 zł)

/do nabycia wyłącznie w recepcji Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach/

Zapraszamy!

Dom Kultury + w Policach

     Miejski Ośrodek Kultury w Policach znalazł się wśród pięćdziesięciu domów kultury których wnioski złożone w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2017 zostały pozytywnie rozpatrzone. Jesteśmy jedynym domem kultury w województwie zachodniopomorskim, który w 2017 roku będzie realizował projekt Narodowego Centrum Kultury. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie.

3:1 dla Polic w konfrontacji z Toruniem

   Chemik Police pokonał Giacomini Budowlanych Toruń 3:1. Dla policzanek jest to 20 wygrana w ORLEN Lidze. 

Pierwszy set zaczął się od nadspodziewanej walki przyjezdnych. Budowlani grali trudną zagrywką. Problemy z przyjęciem miały Malwina Smarzek i Anna Werblińska (17:21).

Ferie zimowe 2017 – tydzień pierwszy

    Każdego roku podczas ferii zimowych, policki MOK organizuje dla dzieci i młodzieży moc atrakcji. Każdego dnia w sali widowiskowej odbywał się tematycznie skonstruowany program sceniczny, aktywizujący i edukujący jego uczestników.

Pierwszy tydzień ferii upłynął na wspólnych zabawach na scenie oraz w salach warsztatowych. Młodzi poszukiwacze przygód, jak dotąd mieli okazję uczestniczyć w chemicznych i wybuchowych eksperymentach prowadzonych przez zwariowanych naukowców i super bohaterów. Walentynkowa zabawa dostarczyła równie gorących wrażeń, a szczęśliwi wybrańcy zostali hojnie obdarowani nagrodami. Swoje talenty muzyczne i wokalne młodzież prezentowała podczas zabawy w karaoke. To nie wszystkie atrakcje. Publiczność licznie gromadziła się w sali widowiskowej by uczestniczyć w przedstawieniach teatralnych. W repertuarze były bajki „Złota kaczka” Teatru Trójkąt Zielonej Góry, a także „Podróże Tymka” Teatru Elipsa z Polic.

Spektakl Teatru Elipsa dla polickich szkół

      Tuż przed feriami zimowymi, policka młodzież z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów oraz Gimnazjum nr 2 im. Orła Białego zobaczyła spektakl Teatru ,,Elipsa” pt. „Jak tu pięknie”. Aktorzy przedstawili uczniom ich interpretację problemów w relacjach rodzinnych “w uniwersalnym kraju, na dowolnym miejscu mapy”. Sztuka budziła wiele emocji, ale także i pytań, które artyści wraz z reżyserką spektaklu Aleksandrą Słowińską, mogli rozwiać podczas dyskusji. Rozmowa po spektaklu na tematy ważne i trudne była niezwykle wartościowym elementem prezentacji. Spektakl bowiem nie jest łatwy ze względu na emocjonalną jego warstwę.

Weryfikacja deklaracji ws. opłat za odpady

Urząd Miejski w Policach rozpoczął weryfikację liczby mieszkańców, zadeklarowanych do opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Chodzi o aktualizację danych, dotyczących liczby osób, zgłoszonych jako zamieszkujące pod danym adresem. Przyczynkiem do podjęcia tych działań jest przypuszczenie, że nie wszyscy wywiązują się z obowiązku opłat za śmieci. Powinność ta dotyczy każdej osoby, zamieszkującej na terenie gminy Police bez względu na to, czy i gdzie jest zameldowana. Właściciele domów jednorodzinnych deklaracje składają bezpośrednio w Urzędzie Miejskim. W budynkach wielorodzinnych należy powiadomić administratora, ile osób mieszka pod danym adresem. Na możliwość uchylania się od opłat wskazują m.in. dysproporcje pomiędzy ilością zużytej wody a liczbą zgłoszonych mieszkańców.

Final Four Ligi Mistrzyń we Włoszech

    Poznaliśmy organizatora Final Four Ligi Mistrzyń. Będzie nim Imoco Volley Conegliano, grupowy rywal Chemika Police. Co to dla nas oznacza?? Sytuacja tak na prawdę niewiele się zmienia. Wciąż obowiązują zasady, w których z grupy

Sprawozdanie burmistrza Polic z działalności za okres od 20 grudnia 2016r. do 7 lutego 2017r.

Panie Przewodniczący, Panie i Panowie Radni, szanowni Państwo.

  1. Spotykamy się po raz pierwszy w 2017 roku. Z tej okazji składam Paniom i Panom Radnym oraz wszystkim obecnym tu osobom najserdeczniejsze życzenia dobrej i owocnej pracy na rzecz mieszkańców naszej Gminy oraz dużo sił, zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Bezpłatne lodowisko na ferie

      W ramach akcji „FERIE BEZ NUDY 2017” Burmistrz Polic ufundował dzieciom i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych bezpłatne korzystanie z lodowiska przy Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Za darmo mogą zarówno wejść, jak też wypożyczyć łyżwy. Jedyny warunek to okazanie legitymacji szkolnej. Gmina Police przeznaczyła na ten cel 10 tys. zł.

Zebranie wiejskie w Bezrzeczu

7 lutego w Bezrzeczu odbyło się zebranie wiejskie. W zebraniu uczestniczyli: Wójt Gminy Dobra Teresa Dera wraz z pracownikami Urzędu Gminy Dobra, Starosta Policki Andrzej Bednarek wraz z Naczelnikiem Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Magdaleną Sochanowską, Kierownik Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Dobrej Joanna Hrabska, Przedstawiciele Pracowni Projektowej DIM, Przedstawiciele Pracowni Projektowej Architekton.