Włamywacz zatrzymany z kradzionym skuterem

                                                                                                                                           Wlam

25 letni policzanin już wkrótce odpowie za kilkanaście przestępstw, w wyniku których straty wyniosły conajmniej kilka tysięcy złotych.

W poniedziałek nad ranem dwaj funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Policach patrolując ulicę Wróblewskiego zauważyli młodego mężczyznę pchającego skuter.I właściwie nic w tym dziwnego. Policjantów jednak zaintrygowało to dlaczego mężczyzna na skuterze nie jedzie a go pcha. Postanowili przyjrzeć się bliżej sytuacji.

Mężczyzna widząc nadjeżdżający w jego kierunku radiowóz pozostawił skuter a sam rzucił się do ucieczki. Szybko został zatrzymany. Następnie mundurowi idąc po nitce do kłębka ustalili do kogo należy skuter i potwierdzili tym samym u zdziwionego właściciela, że kilka godzin wcześniej został mu on skradziony z garażu.

Sprawca włamania został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzut włamania i kradzieży skutera. W toku składanych wyjaśnień  25 latek przyznał się do kilkunastu innych włamań i kradzieży m.in.elektronarzędzi i roweru. Co więcej wskazał policjantom miejsce, w którym przechowywał skradzione przedmioty.

O karze dla niego zadecyduje wkrótce Sąd. A zapewne nie będzie łaskawy gdyż mężczyzna dopuścił się wszystkich przestępstw w warunkach recydywy co zgodnie z kodeksem karnym zwiększa wymiar kary.