Wygrywamy z Iskierką Szczecin

Teks i foto: Ariel Szydłowski

W piątym meczu kontrolnym w ramach przygotowań do rozgrywek III ligi, Chemicy pokonali na własnym stadionie beniaminka IV ligi Iskierkę Szczecin 3:0. 

Po pierwszych 45 minutach gry mimo kilku okazji dla żółtozielonych wynik brzmiał 0:0. Najlepszych sytuacji do zdobycia bramki dla Chemika w pierwszej połowie nie wykorzystali Mateusz Góra i Mariusz Bedliński. W obu przypadkach od utraty bramki Iskierkę ratował bramkarz. Pięć minut po przerwie było już 1:0 dla Chemika. Dobre podanie Mateusza Góry wykorzystał Krystian Peda, który w sytuacji sam na sam nie dał szans Patrykowi Koniecko. Krystian pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce Iskierki, tuż obok próbującego interweniować golkipera gości. W 76 minucie meczu było już 2:0 dla policzan, tym razem bramkę zdobył Dominik Lis. Wynik na 3:0 dla Chemików, tuż przed końcem meczu, ustalił Daniel Kowalczyk. W meczu z Iskierką z powodu kontuzji nie zagrali: Szymon Kapelusz, Andrzej Protasenko i Mikołaj Midzio. W następnej grze kontrolnej żółtozieloni zmierza się z innym świeżo upieczonym IV ligowcem Flotą Świnoujście. Mecz ten odbędzie się w piątek 26 lipca o godz. 18:15 na boisku nr. 2 przy ul. Siedleckiej.

Chemik: Rechtziegel(46′ Brzozowski) – Kołat(46′ Klimkowicz), Janicki(46′ Andrzejewski), Wiejkuć(46′ Żukowski), Odlanicki-Poczobut(46′ Szewczykowski), Bedliński(46′ Moroza), M.Kowalczyk(46′ Ziółkowski), Ława(46′ Jóźwiak), Peda(65′ D.Kowalczyk), Kąkol(46′ Karaman), Góra(65′ Lis)

Bramki:

1:0 – 50 min Krystian Peda

2:0 – 76 min Dominik Lis

3:0 – 85 min Daniel Kowalczyk