Zaatakowali policjantów

policja  Czworo młodych Policzan – w tym 21 letnia kobieta –  w trakcie interwencji zaatakowało dwóch umundurowanych funkcjonariuszy polickiej policji. Sprawcy napaści zostali zatrzymani. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Po godzinie 22-ej oficer dyżurny polickiej policji otrzymał zgłoszenie o zakłócaniu ciszy nocnej w jednym z mieszkań na ul. Mieszka I w Policach. Na miejscu funkcjonariusze patrolu zastali młodych ludzi bawiących się na urodzinowej imprezie.

 W trakcie podjętej interwencji gospodarz imprezy i zarazem solenizant utrudniał policjantom wykonywanie czynności. Doszło do utarczki słownej. Wówczas troje z uczestników imprezy postanowiło „odbić” go z rąk mundurowych i na klatce schodowej zaatakowali funkcjonariuszy Policji. Do walki włączył się także solenizant.

 20-letni Rafał S., 20-letni Przemysław Z., 21-letni Arkadiusz B.oraz 21-letnia Klaudia Ch. zostali obezwładnieni i zatrzymani w policyjnych aresztach. Wszystkie osoby były nietrzeźwe.  Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie wszystkim zatrzymanym zarzutów czynnej napaści na umundurowanych funkcjonariuszy, naruszenia ich nietykalności cielesnej oraz znieważenia Policjantów.  Każdy z mężczyzn był już wcześniej karany. Nadto u jednego z napastników funkcjonariusze ujawnili środki odurzające w postaci amfetaminy, za co również odpowie przed sądem. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. O  ich dalszym losie zdecyduje sąd.