Zatrzymani dilerzy

 

policja    W piątek policcy kryminalni  zatrzymali 45-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających oraz jego 26-letniego znajomego, który prowadził samochód pod wpływem narkotyków. U 45 -latka ujawniono i zabezpieczono około 20 gramów narkotyków w postaci amfetaminy. Usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych i decyzją Sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

 

W trakcie piątkowego patrolu uwagę polickich kryminalnych przykuła zaparkowana na postoju taxi vectra. W trakcie kontroli okazało się, że kierujący pojazdem 26 latek znajduje się pod wpływem środków odurzających. Prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Pasażer z kolei, w kieszeni kurtki ukrywał woreczek z zawartością około 20 gramów białego proszku, który okazał się amfetaminą. „Właściciel” narkotyków został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu, a po wykonaniu badań i potwierdzeniu, iż zabezpi
eczony proszek to amfetamina usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków.. Wczoraj trafił on przed oblicze Sądu, który przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii w razie popełnienia przestępstwa posiadania znacznej ilości narkotyków przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.