Zawodniczki SMS Police najlepsze w województwie

                                                                                                      

MVP turnieju finałowego została Zuzanna Sośnicka
MVP turnieju 1Druzyna 1

Zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police wywalczyły pierwsze miejsce w turnieju finałowym III ligi kobiet. Tym samym policzanki są najlepszą seniorską drużyną w województwie zachodniopomorskim.

Po zajęciu pierwszego miejsca po rundzie zasadniczej, SMS Police przystępował do turnieju finałowego w roli faworyta. W zawodach rozgrywanych w sobotę 18 kwietnia w Połczynie-Zdroju, oprócz policzanek, wystąpiły drużyny Piątki Stargard Szczeciński i Osiemnastki Szczecin. W pierwszym meczu SMSki pokonały 3:1 stargardzianki. W drugim spotkaniu zagrały pełne zwrotów akcji spotkanie. Zarówno drużyna SMSu, jak i Osiemnastki grała ambitnie i z wielką determinacją. Mecz ten trwał pięć setów. W pierwszej partii lepsze okazały się szczecinianki wygrywając 25:23. W drugim secie zawodniczki trenera Mateusza Sylli wygrały wysoko 25:13. W trzeciej partii gra była bardzo wyrównana. Akcja toczyła się punkt za punkt do samego końca. Więcej szczęścia miały jednak siatkarki Osiemnastki, które wygrały 29:27. Gdy wydawało się, że kolejna partia to formalność, SMSki ponownie nie poddały się i spróbowały zawalczyć o zwycięstwo. Tak się stało. Odwróciły los spotkania wygrywając 25:11 i do piątego seta przystępowały w lepszych humorach niż ich rywalki. A w nim były lepsze i wygrały 15:9 i całe spotkanie 3:2.

– Historia lubi się powtarzać. W rundzie zasadniczej nasze zawodniczki dwukrotnie wygrały 3:2 z Osiemnastką Szczecin. Dzisiaj powtórzyły wynik i ponownie pokazały, że z trudnych sytuacji można wyjść zwycięsko. Byliśmy dzisiaj drużyną i w pełni zasłużenie wywalczyliśmy tytuł Mistrza województwa zachodniopomorskiego – mówi Mateusz Frąckowiak ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police.

MVP turnieju finałowego została Zuzanna Sośnicka.

SMS Police – Piątka Stargard Szczeciński 3:1 (25:18, 25:20, 16:25, 25:15)

SMS Police – Osiemnastka Szczecin 3:2 (23:25, 25:13, 27:29, 25:11, 15:9)

SMS Police: Aleksandra Muda, Justyna Mendowska, Adrianna Wróblewska, Magda Tomaszewska, Marta Kondla, Natalia Muszyńska, Martyna Róg, Martyna Styber, Klaudia Woźniak, Maria Olkiewicz, Alicja Frąk, Martyna Świeczkowska, Karolina Grzelczak, Zuzanna Sośnicka, Paulina Czapkowicz, Karolina Bohdanowicz (l)

***************************

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Police w piłce siatkowej dziewcząt w Zespole Szkół w Policach powstała w 2007 roku. Jej celem jest profesjonalne szkolenie zawodniczek grających w piłkę siatkową.

Klasy przeznaczone są dla dziewcząt, które ukończyły gimnazjum. SMS wchodzi w skład Zespołu Szkół jako klasy liceum ogólnokształcącego na poziomie umożliwiającym kontynuowanie nauki na studiach. Zajęcia edukacyjne i sportowe są tak zorganizowane, aby zawodniczki mogły łączyć naukę ze sportem w sposób bezkonfliktowy.

Program Szkolenia Sportowego SMS „POLICE” zakłada stały dopływ prawidłowo wyszkolonych zawodniczek do reprezentacji narodowej. Zawodniczki SMSu zachowują jednak przynależność klubową.

W przypadku pytań jestem do Państwa dyspozycji:

Mateusz Frąckowiak

menedżer ds. mediów i marketingu SMS Police

tel: 510 558 806