Zawodniczki SMS Police wygrywają w kolejnym meczu

000

             Zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police dopisały do swojego konta kolejne trzy punkty. Wygrały 3:0 z Czarnymi Słupsk.

W pierwszym secie gospodynie zupełnie zdominowały rywala. Już na samym początku spotkania wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Powiększały swoją przewagę, prezentowały lepszy poziom gry i przewyższały Czarnych w każdym elemencie. Skutecznie wykorzystywały także błędy popełniane przez rywala. Ostatecznie pierwsza partia to wysoka wygrana SMSek – 25:10.

W drugim było tak jak w pierwszym. Zawodniczki trenera Jerzego Taczały grały skutecznie zagrywką i w ataku. Do tego należy zaliczyć szczelny blok i ostateczną wygraną – 25:10.

W trzecim secie, toczyła się wyrównana gra do stanu 9:9. Potem SMSki odskoczyły rywalowi na sześć punktów, by później popełnić kilka błędów. Zawodniczki Czarnych próbowały dogonić gospodynie (14:18, 18:21), ale ostatecznie górą były siatkarki SMSu. Wygrały 25:21 i dopisały kolejne trzy punkty na swoje konto.

Spotkanie przeciw Czarnym Słupsk było ostatnim rozegranym przed własną publicznością w tej rundzie. Zawodniczki trenera Jerzego Taczały w sześciu meczach wygrały pięciokrotnie.

SMS Police – Czarni Słupsk 3:0 (25:10, 25:10, 25:21)

SMS Police: Wojtarowicz, Karsztun, Bimkiewicz, Abramajtys, Dziewiątkowska, Tymosiewicz oraz Świt (l), Wachel, Antosiak, Maksym, Bobkowska, Paluszkiewicz

Po rozegraniu ośmiu spotkań SMS Police zajmuje piątą pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem 14 punktów.

Hala widowiskowo-sportowa Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach została wybudowana w ramach projektu INT-08-0015 pn. „Rozbudowa i modernizacja transgranicznej bazy edukacyjno – sportowej w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach oraz w Niemiecko – Polskim Gimnazjum w Löcknitz” dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Celu 3 „Europejska Współpraca Terytorialna” – „Współpraca Transgraniczna” Krajów Meklemburgia – Pomorze Przednie/Brandenburgia i Rzeczpospolitej Polskiej (Województwo Zachodniopomorskie) 2007-2013.

***************************

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Police w piłce siatkowej dziewcząt w Zespole Szkół w Policach powstała w 2007 roku. Jej celem jest profesjonalne szkolenie zawodniczek grających w piłkę siatkową.

Klasy przeznaczone są dla dziewcząt, które ukończyły gimnazjum. SMS wchodzi w skład Zespołu Szkół jako klasy liceum ogólnokształcącego na poziomie umożliwiającym kontynuowanie nauki na studiach. Zajęcia edukacyjne i sportowe są tak zorganizowane, aby zawodniczki mogły łączyć naukę ze sportem w sposób bezkonfliktowy.