Agel Prostejov na dobry początek Ligi Mistrzyń

     Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV), organizator 2016 DenizBank Champions League, podała terminarz meczów grupowych tegorocznej edycji rozgrywek o najcenniejsze trofeum klubowe na Starym Kontynencie. Na inaugurację Chemik Police zagra w Azoty Arenie z Mistrzem Czech –  Agel Prostejov.

Terminarz, który CEV opublikowała na swojej oficjalnej stronie prezentuje pary drużyn, które rywalizować będą w poszczególnych kolejkach rozgrywek grupowych. Oto, jak prezentuje się to zestawienie:

I kolejka:
Chemik Police – Agel Prostejov
Eczacibasi VitrA Stambuł – Pomi Casalmaggiore

II kolejka:
Pomi Casalmaggiore – Chemik Police
Agel Prostejov – Eczacibasi VitrA Stambuł

III kolejka:
Eczacibasi VitrA Stambuł – Chemik Police
Pomi Casalmaggiore – Agel Prostejov

IV kolejka:
Chemik Police – Eczacibasi VitrA Stambuł
Agel Prostejov – Pomi Casalmaggiore

V kolejka:
Chemik Police – Pomi Casalmaggiore
Eczacibasi VitrA Stambuł – Agel Prostejov

VI kolejka:
Agel Prostejov – Chemik Police
Pomi Casalmaggiore – Eczacibasi VitrA Stambuł

Nie są jeszcze znane dokładne daty rozegrania poszczególnych meczów, poza wyjątkiem, jakim są pojedynki ostatniej, szóstej kolejki spotkań. Te na pewno odbędą się 27 stycznia 2016 r. Na ten dzień zaplanowano bowiem rozegranie wszystkich meczów, które w wielu wypadkach będą decydowały o awansie do fazy play-off.

Na wszystkie pozostałe kolejki spotkań grupowych wyznaczone zostały następujące terminy: 27-29.10.2015 r., 10-12.11.2015 r., 24-26.11.2015 r., 8-10.12.2015 r. i 19-21.01.2016 r.

Inauguracja tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń w szczecińskiej Azoty Arenie przypadnie zatem w terminie 27-29 października br., a przeciwnikiem Chemika Police będzie Agel Prostejov. Nadarzy się więc okazja do rewanżu Mistrzyń Polski za porażkę 2:3 z rywalkami z Czech w minionej edycji tych rozgrywek.