Bezpieczna droga do szkoły 2015

BDDS3 (2)     Od trzech dni policcy policjanci prowadzą działania profilaktyczne „Bezpieczna droga do szkoły”. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wypracowanie zwłaszcza wśród najmłodszych jego uczestników zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

W ramach działań policjantka z Zespołu Prewencji Kryminalnej wraz z funkcjonariuszką Straży Miejskiej przeprowadzają w klasach I i II szkół podstawowych pogadanki z dziećmi na temat zasad ruchu drogowego. Policja przekazuje pierwszoklasistom Elementarz Zasad Bezpieczeństwa a Straż Miejska zawieszki odblaskowe. Uczniowie klas II z kolei obdarowywani są kamizelkami odblaskowymi. Radość dzieci w tych pierwszych dniach szkoły jest niepomierna.BDDS 1 (2)

Przypominamy, że od dnia 31 sierpnia 2014 roku, pieszy poruszający się po zmierzchu poza terenem zabudowanym, ma obowiązek używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych użytkowników dróg..

Funkcjonariusze z drogówki kontrolują pojazdy przewożące dzieci do szkoły. Sprawdzają m.in. ich stan techniczny oraz trzeźwość kierowców. Wzmożoną kontrolą objęte zostały rejony placówek oświatowych zlokalizowanych w miejscach zwiększonego natężenia ruchu drogowego, sprawdzona została poprawność oznakowania pionowego i poziomego dróg, zwłaszcza w okolicach przejść dla pieszych.BDDS2 (2)

asp. Małgorzata Litwin