W Grzepnicy powstanie przystanek autobusowy i przejście dla pieszych

Przy osiedlu Ostoja w Grzepnicy powstanie przystanek autobusowy i przejście dla pieszych. Przesunięty zostanie także znak D-42 „obszar zabudowany” Podczas XLV sesji Rady Gminy Dobra, która odbyła się 19 września, radni przyjęli uchwałę, która dotyczy przekazania działki gminnej nr 144/1 obręb Grzepnica na majątek Skarbu Państwa – Powiatu Polickiego. Działka znajduje się przy drodze powiatowej Dobra – Grzepnica, w sąsiedztwie nowego osiedla Ostoja. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami między Gminą Dobra a Powiatem Polickim, starostwo zobowiązało się, że podejmie działania w celu opracowania dokumentacji projektowej obejmującej budowę peronu autobusowego w rejonie osiedla Ostoja, zmiany stałej organizacji ruchu poprzez przesunięcie znaku D-42 oraz wyznaczenia przejścia dla pieszych. W czerwcu Komisja Budownictwa i Rozwoju Gospodarczego Gminy Rady Gminy Dobra pozytywnie zaopiniowała wniosek o przekazanie działki na majątek Powiatu Polickiego.
Czytaj dalej

Zbiornik retencyjny przy ulicy Kolorowej w Mierzynie

Kończą się prace przy budowie zbiornika retencyjnego przy ulicy Kolorowej w Mierzynie. Jest to kolejna inwestycja, która ma zabezpieczyć miejscowość przed podtopieniami. Gmina Dobra otrzymała na tę inwestycję prawie 5 mln zł dofinansowania. Prace nad budową zbiornika wraz z odprowadzeniem wód deszczowych z rejonu ulic Kolorowej i Mierzyńskiej w Mierzynie rozpoczęły się w połowie 2022 roku. Inwestycja obejmowała m.in. budowę sieci kanalizacji deszczowej wraz z przyłączami, budowę rurociągu tłocznego z przepompownią wód deszczowych, budowę sieci kanalizacji sanitarnej. Koszt całkowity inwestycji wyniósł 9,68 mln złotych. Kończy się też budowa kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikiem retencyjnym na terenie byłej oczyszczalni ścieków przy ul. Spółdzielców w Mierzynie. Inwestycja zakładała m.in. rozbiórkę starych elementów oczyszczalni, budowę odcinka kanalizacji deszczowa, przebudowę kolidujących odcinków kanalizacji sanitarnej, budowę zbiornika retencyjnego wraz z ogrodzeniem oraz drogę dojazdową do zbiornika. Koszt inwestycji to ponad 15,57 mln złotych.
Czytaj dalej

Kulturalna oferta dla seniorów z Dobrej

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej przygotowało dla seniorów atrakcyjną ofertę: 15 września, godz. 15:00 – zwiedzanie Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie 22 września, godz. 12:00 – wizyta w Muzeum Szczecin w PRL 10 października, godz. 18:00 – koncert „Szczecińskiej Trzynastki”, Dom Kultury 13 muz. Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy telefoniczne pod nr tel. 91 424 19 68 lub w klubie w Bezrzeczu.
Czytaj dalej

Cudowna wiadomość.Olga, uczennica Publiczna Szkoła Podstawowa w Mierzynie, pokonała raka. Pół roku temu mieszkańcy Mierzyna, gminy Dobra i Szczecina pomagali zbierać środki na jej leczenie i rehabilitację. W zeszłym roku u Olgi, uczennicy 4. klasy w Publicznej Szkole Podstawowej w Mierzynie, zdiagnozowano guza kości ramiennej prawej. Okazało się, że jest to nowotwór złośliwy kości. Olga zamiast spędzać czas ze swoimi koleżankami, musiała przebywać w szpitalu, przyjmując chemię. Musiała też przejść operację wycięcia guza oraz wszczepienia endoprotezy. Podanie chemioterapii było konieczne również po zabiegu operacyjnym. Po operacji Olga wymagała intensywnej rehabilitacji na co potrzebne były duże środki finansowe. Do pomocy w zbiórce ruszyli nauczyciele, uczniowie i rodzice z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie, a także mieszkańcy gminy Dobra i Szczecina. Uruchomiono szkolne licytacje, zorganizowano bal charytatywny – każdego dnia na konto zbiórki spływały kolejne pieniądze. I w końcu udało się Zebrano ponad 128 tys. złotych na leczenie i rehabilitację Olgi. Po 10 miesiącach walki z rakiem przyszła wspaniała wiadomość – Olga pokonała chorobę. W końcu mogła z całych sił uderzyć w symboliczny Dzwon Zwycięstwa, który znajduje się w Klinika Pediatrii, Onkologii i Immunologii Dziecięcej_Onkolandia Szczecin, gdzie opiekowano się Olgą. Olga będzie mogła wrócić do swojego normalnego życia, spotykać się z koleżankami, chodzić do szkoły i na lekcje śpiewu, które bardzo lubiła. Dziękuję wszystkim, którzy wsparli leczenie i rehabilitację Olgi oraz trzymali mocno kciuki za jej zdrowie
Czytaj dalej

Baja Poland 2023

Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja triumfowali w Columna Medica Baja Poland 2023, polskiej rundzie Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych Baja. Hołek był najszybszy na wszystkich pięciu odcinkach specjalnych i zwyciężył  w rajdzie odbywającym się m.in. na terenie gminy Dobra już po raz dziewiąty. W tym roku Baja Poland odbyła się już po raz piętnasty, a dwunasty raz jako zawody o międzynarodowej randze. Tegoroczna edycja była piątą z ośmiu rund Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych Baja. Nie zabrakło również  motocyklistów i quadowców, a także załóg bez licencji sportu samochodowego. Organizatorzy Columna Medica Baja Poland 2023 przygotowali trasę o długości 656,24 km, z czego 387,2 km stanowił dystans pięciu odcinków specjalnych. W piątkowe popołudnie zawodnicy ścigali się na prologu w Szczecinie (5,8 km), w sobotę rozegrano OS (160 km) na poligonie w Drawsku Pomorskim, a w niedzielę, podczas finałowego etapu załogi dwukrotnie mierzyły się z próbą wiodącą z gminy Dobra do Szczecina (30,7 km). Do rywalizacji przystąpiło łącznie 64 załogi w samochodach i 16 kierowców quadów i motocykli. W sumie na listach startowych widniały nazwiska 147 uczestników.
Czytaj dalej