Dyrektorzy szkół u burmistrza

IMG_0779aW środę, 27 sierpnia burmistrz Polic Władysław Diakun zorganizował doroczne spotkanie z dyrektorami i nauczycielami polickich placówek oświatowych.

Każdego roku, tuż przed końcem wakacji, odbywa się spotkanie, połączone z wręczeniem nominacji dla nowych lub przedłużających kadencję dyrektorów szkół i przedszkoli. Tak było i tym razem. Cztery dyrektorki rozpoczną pracę w kolejnej dla siebie, 5-letniej kadencji. Są to Renata Maruszewska- Szkoła Podstawowa nr 3, Magdalena Ziętek-Świderska- Leśne Przedszkole Publiczne nr 6, Ewa Rudnik- Szkoła Podstawowa nr 8 oraz Lidia Wojnicz- Bajkowe Przedszkole Publiczne nr 2. Natomiast Szkoła Podstawowa w Tanowie im. Jerzego Noskiewicza będzie zarządzana od nowego roku szkolnego przez Agnieszkę Freitag, która została wyłoniona na tę funkcję w konkursie. Wszystkie panie odebrały swoje nominacje z rąk burmistrza. Odbyła się również uroczystość ślubowania nowych nauczycieli polickich placówek. Burmistrz Diakun wręczył dyplomy szkołom podstawowym w Tanowie i Pilchowie za najlepsze wyniki egzaminu końcowego klas VI.

W spotkaniu z dyrektorami brał udział naczelnik wydziału oświaty Witold Stefański, który dokonał podsumowania i przedstawił zasadnicze kierunki działania na nowy rok szkolny. – W tym roku mamy w szkołach dużą liczbę dzieci 6-letnich. Musimy zadbać, żeby czuły się one w szkole bezpiecznie. To są inne dzieci niż pierwszaki 7-letnie, mamy tego świadomość. W obecnych klasach czwartych spora liczba to dzieci o rok młodsze niż jeszcze kilka lat temu. Też trzeba o tym pamiętać- przypominał Stefański.

W dalszej części wypowiedzi naczelnik wskazywał na olbrzymi problem z nadwagą wśród dzieci. – będziemy propagować hasło „Jem, ale nie tyję”. Szkoła nie zrobi wszystkiego, ale mamy obowiązek uświadamiać zarówno dzieci jak i rodziców, rozmawiać o problemie- kontynuował. – Problemem są sklepiki szkolne i to co się w nich sprzedaje. Trzeba zwracać uwagę, co dzieci jedzą na II śniadanie, czy nie są to słodycze. Kolejna sprawa to w-f, zachęcajmy dzieci do aktywnego uczestnictwa w zajęciach- mówił Witold Stefański.

Na zakończenie burmistrz Władysław Diakun pogratulował wszystkich nominacji, zarówno dyrektorskich jak i nauczycielskich oraz ogłosił nowy rok szkolny 2014/2015 za rozpoczęty.