Muzyczna Wigilia w Policach

 wigilia-35Mieszkańcy miasta kolędowali wspólnie tuż przed Bożym Narodzeniem, a to za sprawą Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach, który zainicjował nowe wydarzenie kulturalne.

Muzyczna Wigilia w Policach jest już tradycją. Od wielu lat chóry, zespoły wokalne i muzyczne, na co dzień działające przy polickim MOK-u, zapraszały do sali widowiskowej, aby wspólnie śpiewać pieśni, pastorałki i kolędy. Od lat zauważalny był coraz większy wymiar tego wydarzenia. Publiczność, jak i artyści coraz chętniej angażowali się w wieczór, który wyjątkowo nie upływał pod znakiem zakupowej przedświątecznej gorączki, ale miłej, świątecznej atmosfery.

Organizatorzy postanowili zatem zarazić swoją inicjatywą jeszcze większą liczbę publiczności. Tak oto sercu Polic, w starej części miasta, postawiono kameralną infrastrukturę. Na scenie prezentowały się zespoły: Grupa wokalna OUT LOUD, PP66, policcy uczniowie Gimnazjum nr 2, Chór „Postscriptum”, Chór Polickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Chór Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów „Marzenie”, Zespół Folklorystyczny „Balbiny”.

Publiczność chętnie angażowała się we wspólny śpiew, najmłodsi zaś bardzo aktywnie włączali się w konkursy prowadzone przez św. Mikołaja oraz Śnieżynkę (z Teatru Polskiego w Szczecinie). Na Palcu Chrobrego na specjalnie przygotowanych stoiskach można było rozgrzać się ciepłym barszczem oraz zakupić świąteczne ozdoby.

Policki Jarmark Bożonarodzeniowy był pierwszym ale najprawdopodobniej nie ostatnim tego typu wydarzeniem. Aprobata i udział mieszkańców w Muzycznej Wigilii z pewnością przyczyni się do dalszego pogłębiania inicjatywy w tym wyjątkowym, magicznym czasie…

 

 

 

 

 

 

Aleksandra Słowińska

MOK Police